NFOŚiGW dofinansuje inwestycje w samowystarczalność energetyczną gmin

NFOŚiGW dofinansuje inwestycje w samowystarczalność energetyczną gmin
Gramwzielone.pl (C)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej szykuje wsparcie dla gmin inwestujących w projekty mające na celu zwiększenie samowystarczalności gmin w zakresie energii elektrycznej i cieplnej taka deklaracja padła podczas odbywających się w tym tygodniu w Poznaniu targów Pol-Eko.

Po latach inwestowania w wielkie projekty, przedstawimy wstępne założenia pilotażowych programów skierowanych do Polski powiatowej, dotyczących ciepłownictwa oraz samowystarczalności energetycznej – stwierdził podczas targów Pol-Eko Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

W przypadku programu dotyczącego ciepłownictwa Narodowy Fundusz rozważa dotacje dla przedsiębiorców produkujących energię cieplną na cele komunalno-bytowe, przy założeniu przynajmniej 30 proc. strumienia wytwarzanego ciepła, przy dodatkowym ograniczeniu mocy cieplnej zamówionej na maksymalnie 50 MW.

REKLAMA

W takich projektach większościowym udziałowcem, posiadającym co najmniej 70 proc. udziałów, ma być jednostka samorządu terytorialnego.

REKLAMA

Drugi zaanonsowany przez NFOŚiGW program ma dotyczyć wsparcia obejmującego gminy wykorzystujące wytworzoną energię na potrzeby własne lokalnych społeczności i charakteryzujących się największym poziomem ubóstwa energetycznego.

NFOŚiGW zasygnalizował ponadto konsultacje nowego programu mającego na celu zwiększenie konkurencyjności polskiej gospodarki przez wyłonienie projektów, które w największym stopniu przyczynią się do wykorzystania potencjału startupów i skomercjalizowania pomysłów biznesowych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o