Sprzedawcy zobowiązani w 2019 r.

Sprzedawcy zobowiązani w 2019 r.
Foto. SPD Biogas

Urząd Regulacji Energetyki opublikował listę tzw. sprzedawców zobowiązanych na rok 2019 r. Ta instytucja ma kluczowe znaczenie dla producentów energii odnawialnej.

URE wyznaczył na 2019 r. 177 sprzedawców zobowiązanych na obszarze działania 177 operatorów systemów dystrybucyjnych oraz sprzedawcę zobowiązanego na obszarze działania operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego.

Urząd podkreśla, że zgodnie z prawem operatorzy systemów dystrybucyjnych elektroenergetycznych, w terminie do 15 września każdego roku, przekazują mu informacje dotyczące sprzedawców energii elektrycznej o największym wolumenie jej sprzedaży w okresie od 1 stycznia do 31 sierpnia tego roku odbiorcom końcowym przyłączonym do sieci dystrybucyjnej danego operatora na obszarze działania tego operatora.

REKLAMA
REKLAMA

Prezes URE wyznacza sprzedawcę zobowiązanego zgodnie z art. 40 ust. 3 ustawy o OZE, na obszarze działania danego operatora systemu dystrybucyjnego elektroenergetycznego, w terminie do dnia 31 października każdego roku, na rok następny; a także będącego sprzedawcą energii elektrycznej o największym wolumenie jej sprzedaży w okresie od dnia 1 stycznia do dnia 31 sierpnia tego roku na obszarze działania operatora systemu przesyłowego elektroenergetycznego, w terminie do dnia 31 października każdego roku, na rok następny.

Lista sprzedawców zobowiązanych wyznaczonych na rok 2019 znajduje się w informacji URE nr 106/2018 dostępnej pod tym linkiem.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.