M. Korolec o GreenEvo: zielone technologie wspierają rozwój polskiej gospodarki

M. Korolec o GreenEvo: zielone technologie wspierają rozwój polskiej gospodarki
Marcin Korolec, minister środowiska. Foto: Newseria

{więcej}Wczoraj odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom IV edycji programu GreenEvo – projektu Ministerstwa Środowiska, którego celem jest promocja za granicą polskich firm oferujących innowacyjne technologie z obszaru clean tech. 

Wśród tegorocznych laureatów konkursu GreenEVo jest 8 firm. Wśród nich są firmy Dagas, Energo Natura, Energetyka Solarna ENSOL, Far Data, Frapol, M3SYSTEM, Mielec-Diesel Gas orz NIKOL. Wyróżnienie otrzymały firmy Makroterm oraz Polbud SA. 

REKLAMA

Jak zaznaczył szef resortu środowiska Marcin Korolec, dzięki innowacyjności produktów oferowanych przez uczestników projektu GreenEvo, zdobywają oni rynki Afryki, Azji i Ameryki Łacińskiej, a program GreenEvo wpisuje się w rozwój gospodarczy Polski. 

REKLAMA

Przykładem firmy rozwijającej działalność na rynkach zagranicznych dzięki udziałowi w GreenEvo może być Izodom, który produkuje elementy do budowy domów energooszczędnych i pasywnych, i który dzięki rządowemu wsparciu walczy o kontrakty w Afryce, a jego przedstawiciele wzięli w tym celu udział w wizycie premiera Donalda Tuska w krajach afrykańskich. Jak do tej pory laureaci GreenEvo wzięli udział w misjach zagranicznych m.in. w Azerbejdżanie, Gruzji, Kazachstanie, Wietnamie czy Rosji. 

Jak do tej pory we wszystkich czterech edycjach projektu GreenEvo wyłoniono 48 laureatów. Według MŚ, od czasu udziału w GreenEvo ich przychody wzrosły średnio o ponad 30%, a z eksportu o blisko 60%. 
gramwzielone.pl