
Gaz dla przemysłu drożeje po cichu
W cieniu podwyżek cen energii elektrycznej od dłuższego czasu drożeje również gaz. O ile gospodarstwa domowe w Polsce na razie tych podwyżek nie odczują, to odbiorcy przemysłowi już pewnie tak.
W cieniu podwyżek cen energii elektrycznej od dłuższego czasu drożeje również gaz. O ile gospodarstwa domowe w Polsce na razie tych podwyżek nie odczują, to odbiorcy przemysłowi już pewnie tak.
Grupa Energa zakończyła modernizację elektrowni wodnej na rzece Drawa w Borowie w woj. zachodniopomorskim. Modernizacja ma pozwolić na zwiększenie produkcji energii o 1/5, a tym samym na podniesienie udziału energii ze źródeł odnawialnych w miksie wytwórczym Energi.
Aktualne uwarunkowania rozwoju rozproszonych, odnawialnych źródeł energii, do których doszedł ostatnio ważny czynnik w postaci rosnących cen energii, w rozmowie z portalem Gramwzielone.pl ocenia Arnold Rabiega, prezes Krajowego Instytutu Energetyki Rozproszonej.
Opracowany przez Ministerstwo Energii projekt rozporządzenia określa zasady udzielania finansowego wsparcia ze środków Funduszu oraz zasady rozliczania przekazanych środków...
Największa na świecie hybrydowa elektrownia OZE powstała w Chinach. Jej pracę wspomaga jeden z największych na świecie bateryjnych magazynów energii.
Sławomir Z., pełniący od kilku miesięcy funkcję prezesa spółki PGE Energia Odnawialna, został zatrzymany wczoraj przez policjantów z Centralnego Biura Śledczego Policji.
Pojawia się szansa, aby w końcu doprecyzować kwestię tzw. bilansowania międzyfazowego, które aktualnie operatorzy energetyczni realizują w sposób wygodny dla siebie, ale niekorzystny dla prosumentów. Z informacji, do których dotarł portal Gramwzielone.pl, wynika, że Ministerstwo Energii jest świadome problemu...
Trudną sytuacją rynkową i końcowym etapem realizacji kluczowych projektów inwestycyjnych Tauron tłumaczy ograniczenie w tym roku wydatków o 1,4 mld złotych wobec potrzeb zgłoszonych wcześniej przez spółki z Grupy.
Ruszył nabór zgłoszeń do piątej edycji konkursu PowerUp!, w którym do wygrania jest 50 tys. euro...
W najbliższym czasie dobiega końca okres ważności pierwszych, wydanych przez Urząd Dozoru Technicznego certyfikatów dla instalatorów odnawialnych źródeł energii, dlatego przy tej okazji pragniemy przypomnieć Państwu ogólne zasady obowiązujące przy procesie certyfikacji (OZE).
20 tys. metrów sześciennych pojemności, 65 metrów wysokości i 21 metrów średnicy – to parametry akumulatora ciepła pracującego w elektrociepłowni ZW Bielsko-Biała należącej do spółki Tauron Ciepło. Urządzenie pozwala na równomierne dostawy ciepła w okresach chłodów...
Polski system elektroenergetyczny jest niedostatecznie elastyczny i nieprzygotowany na zmiany zachodzące na rynku energii – oceniają eksperci think-tanku Forum Energii, rekomendując m.in...
Wśród 90 bloków węglowych pracujących w polskich elektrowniach aż 70 przekroczyło już planowany czas eksploatacji. Łączny czas napraw awaryjnych w polskich elektrowniach przekracza już 27 tys. godzin rocznie. Tymczasem system energetyczny wymaga od wytwórców coraz większej elastyczności...
Opublikowane dzisiaj dane unijnej agencji statystycznej Eurostat potwierdzają, że Polska oddala się od realizacji zobowiązania w zakresie udziału energii odnawialnej w krajowym miksie energetycznym. Ministerstwo Energii dopiero niedawno przyznało, że krajowego celu OZE na rok 2020 możemy nie wypełnić...
Minister środowiska Henryk Kowalczyk przyjął dzisiaj rezygnację Kazimierza Kujdy ze stanowiska prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Nowy prezes NFOŚiGW ma zostać wybrany w konkursie.