
Nowe prawo ma uratować europejski przemysł OZE
Parlament Europejski przyjął nowe prawo, które ma pomóc walczącym o rynek europejskim producentom technologii wspierających dekarbonizację unijnej gospodarki.
Parlament Europejski przyjął nowe prawo, które ma pomóc walczącym o rynek europejskim producentom technologii wspierających dekarbonizację unijnej gospodarki.
Zrealizowana przez Energa-Operator rozbudowa sieci na Warmii i Mazurach pozwoliła na zwiększenie potencjału przyłączeniowego dla odnawialnych źródeł energii o ponad 90 MW i poprawę niezawodności dostaw energii elektrycznej dla ponad 40 tys. punktów poboru energii.
Unia Europejska chce bardziej zadbać o zdrowie swoich mieszkańców. Nowe przepisy mają podwyższyć dopuszczalne normy zanieczyszczeń w powietrzu.
Regularnie przeprowadzamy audyty i kontrole. Aby zapewnić jak największy obiektywizm, zlecamy je zewnętrznym, wyspecjalizowanym firmom. Wiele testów wykonujemy też samodzielnie...
Bank Gospodarstwa Krajowego uruchomił nabór wniosków o dofinansowanie w Kredycie ekologicznym dla firm z sektora mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP), które chcą zrealizować inwestycje na rzecz poprawy efektywności energetycznej.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) uzyskały decyzję o ustaleniu lokalizacji budowy kolejnej ważnej linii przesyłowej. Posłuży ona do wyprowadzenia mocy z morskich farm wiatrowych i zwiększy bezpieczeństwo energetyczne na Pomorzu i w Wielkopolsce.
Wyniki finansowe Grenevii za ubiegły rok pokazują wzrosty kluczowych wskaźników. Grupa rozwija gigafabrykę baterii do elektryków, zawarła także duży kontrakt fotowoltaiczny z koncernem miedziowym KGHM.
W Polsce padają w ostatnim czasie kolejne rekordy generacji prądu z OZE. – Potencjał wzrostu wciąż jednak mamy bardzo duży – zauważa Krzysztof Cibor z Greenpeace Polska. W tej chwili ten potencjał pozostaje w dużej mierze niewykorzystany m.in...
Komisja Europejska (KE) wprowadza nowe zasady dotyczące tzw. ekoprojektu dla urządzeń ogrzewających pomieszczenia. Dotyczą one zarówno grzejników elektrycznych, jak i zasilanych paliwami gazowymi lub płynnymi.
Rozwój rządowego programu Czyste Powietrze zostanie wsparty środkami z Banku Światowego. Polska sfinalizowała umowę pożyczki.
Rusza międzynarodowy program grantowy „E.ON łączy energię dla klimatu”. Fundacja E.ON zaprasza do udziału organizacje non-profit, start-upy, instytucje edukacyjno-naukowe i think tanki z całej Polski. Na wsparcie dla zwycięskich projektów związanych z ochroną klimatu przeznaczono łącznie 100 tys. euro.
W ubiegłym roku mimo niekorzystnych warunków atmosferycznych Energa-Operator poprawiła wskaźniki niezawodności dostaw energii elektrycznej. Realizowała tym samym cele, które wynikają z Regulacji Jakościowej URE w zakresie obszarowych wskaźników jakościowych.
Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE) rozstrzygnęły konkurs grantowy. Dofinansują lokalne projekty poprawiające jakość życia mieszkańców, m.in. dotyczące zmian w przestrzeni publicznej, w tym zagospodarowania terenów zielonych.
Choć jednym z zapisów umowy koalicyjnej była deklaracja, że Polska zakaże spalania drewna w energetyce zawodowej, to na razie żadne kroki w tej sprawie nie zostały podjęte...
Enea podsumowała 2023 r. Potencjał wytwórczy poznańskiej grupy zwiększył się w ubiegłym roku głównie za sprawą inwestycji w fotowoltaikę.