Elektryczne autobusy z Wrocławia w Holandii

Elektryczne autobusy z Wrocławia w Holandii
Fot. Volvo

Operator transportu publicznego Arriva zaczął wykorzystywać autobusy elektryczne już w roku 2010 r. w mieście Den Bosch. Teraz Arriva wprowadza autobusy na prąd w kolejnych lokalizacjach, w tym do miasta Lejda, po którym pasażerów będą wozić autobusy elektryczne wyprodukowane we wrocławskiej fabryce Volvo.

Międzynarodowe przedsiębiorstwo transportu publicznego Arriva, działające w 14 krajach Europy, jest jednym z liderów we wprowadzaniu alternatywnych technologii napędowych.

Potwierdza to zamówienie na 23 w pełni elektryczne autobusy Volvo, które zostało złożone w czerwcu 2018 roku.

REKLAMA

Pięć elektrycznych autobusów z wrocławskiej fabryki Volvo rozpoczęło już regularne kursy w mieście Lejda w Holandii. Do sierpnia Lejda zostanie wyposażona w całkowicie zelektryfikowany system autobusów miejskich.

REKLAMA

Autobusy elektryczne będą ładowane za pomocą stacji ładowania ABB.

Cieszymy się, że we współpracy z Arriva stworzyliśmy nasz pierwszy system w pełni elektrycznych autobusów w Holandii. Rozpoczęcie pracy przebiegło sprawnie, nowy system jest już gotowy i działa bez zarzutu. Pokazuje to skuteczność ścisłej współpracy pomiędzy Volvo, firmą ABB i Arrivą, polegającej na tym, że wszyscy pracujemy razem jako jedna organizacja, której celem jest zapewnienie mieszkańcom możliwości bezgłośnego oraz czystego przemieszczania się po Lejdzie – komentuje Bas Dubois, dyrektor Volvo Buses Benelux.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.