Elektryczne Solarisy w Berlinie

Elektryczne Solarisy w Berlinie
Solaris

Solaris dostarczył do Berlina autobusy elektryczne w ramach umowy na zakup 15 dwunastometrowych Urbino Electric. Po realizacji kolejnego zamówienia dla przewoźnika BVG, które zdobył polski producent, Berlin stanie się miastem z największą liczbą elektrycznych Solarisów Niemczech.

Solaris dostarczył do Berlina kolejne autobusy elektryczne. Tym razem są to Solarisy Urbino electric w ramach umowy na zakup 15 dwunastometrowych bezemisyjnych autobusów podpisanej w sierpniu 2018 roku.

Berlińska spółka transportu publicznego BVG zamówiła niedawno także 15 tego typu autobusów w wersji przegubowej. Kontrakt zostanie zrealizowany w przyszłym roku.

REKLAMA

Jednostkę napędową Solarisów Urbino 12 dla Berlina stanowi oś ze zintegrowanymi silnikami trakcyjnymi. Za magazynowanie energii są odpowiedzialne baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 240 kWh.

Berliński przewoźnik zdecydował się na ładowanie pojazdów za pomocą złącza typu plug-in.

REKLAMA

W stolicy Niemiec do tej pory jeździło pięć autobusów elektrycznych Urbino 12 electric a pozytywne doświadczenia z eksploatacji tych pojazdów miały sprawić, że BVG zdecydowało się ogłosić przetarg na kolejne elektryczne autobusy.

Firma Solaris, jako zwycięzca przetargu, podpisała w marcu umowę na dostawę 15 Urbino electric w wersji przegubowej. Po zrealizowaniu tego zamówienia Berlin stanie się miastem z największą liczbą elektrycznych Solarisów w Niemczech.

Autobusy z logo zielonego jamnika są już znane mieszkańcom Berlina. Solaris dostarczył tam od 2000 roku już ponad 300 pojazdów, w tym 5 elektrycznych.

Liczba elektrycznych Solarisów dotychczas dostarczonych lub zamówionych przez niemieckich klientów wynosi już blisko 100. Wożą mieszkańców w Berlinie, Brunszwiku, Dreźnie, Düsseldorfie, Frankfurcie, Fürth, Hamburgu, Hanowerze, Lahr, Norymberdze i Oberhausen.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.