Na stacjach GreenWay można uzyskać spory rabat na ładowanie elektryków

Na stacjach GreenWay można uzyskać spory rabat na ładowanie elektryków
fot. GreenWay

Do końca roku użytkownicy samochodów elektrycznych (EV) mogą zapłacić mniej za ładowanie swoich pojazdów na stacjach sieci GreenWay Polska. Rabat w wysokości 30-proc. dostępny jest po spełnieniu dwóch warunków.

Pobranie nowej aplikacji EV Klub Polska i zarejestrowanie się w niej oraz zapłata za ładowanie elektryka kartą Visa – to są warunki umożliwiające ładowanie samochodu do 30 proc. taniej. Rabaty obowiązują na stacjach GreenWay i GO+EAuto.

Wdrażany program to efekt współpracy spółki Visa i Polskiego Stowarzyszenia Paliw Alternatywnych (PSPA) oraz partnerstwa podmiotów: GreenWay, GO+EAuto i EV Klub Polska. 

REKLAMA

Aplikacja dla użytkowników EV

EV Klub Polska jest organizacją zrzeszającą użytkowników i entuzjastów samochodów elektrycznych, która liczy około 5 tys. członków. Klub stworzył specjalną aplikację mobilną, która ma ułatwić użytkowanie i ładowanie EV, a przy okazji pozwolić na uzyskanie zniżek.

– Potrzeby użytkowników samochodów elektrycznych przyczyniły się do podjęcia decyzji o stworzeniu dedykowanej aplikacji, która nie tylko ułatwi użytkowanie auta elektrycznego, ale będzie również oferować benefity o wymiarze finansowym. Wśród nich są zniżki na ładowanie EV – wyjaśnia Łukasz Lewandowski, koordynator EV Klub Polska.

– Dzięki współpracy z naszymi partnerami strategicznymi, tj. Visa, GreenWay Polska oraz GO+EAuto, możemy zaoferować członkom klubu od 10 do 30 proc. rabatu na ładowanie na blisko tysiącu punktów ładowania w całym kraju. A to tylko część benefitów, jakie są oferowane za pośrednictwem aplikacji – dodaje Lewandowski.

Aplikację można pobrać w wybranych sklepach mobilnych. Jak informują twórcy, oferuje ona 20 różnych funkcjonalności, w tym aktualizowaną na bieżąco mapę stacji ładowania w Polsce oraz informacje o aktualnej dostępności wybranej stacji ładowania i poszczególnych złączy. Wśród benefitów, z których mogą skorzystać użytkownicy aplikacji, są m.in. zniżki na zakup wallboxa, detailing auta lub nocleg w hotelu.

Jak spopularyzować elektryki

REKLAMA

– Płynne przejście na pojazdy elektryczne i ich popularyzacja wśród konsumentów powinny być wspierane przez branżę technologii EV, a także przez regulatorów rynku i decydentów – zauważa Katarzyna Zubrzycka, dyrektorka działu detalistów i agentów rozliczeniowych w regionie Europy Środkowo-Wschodniej w Visa. – W Visa dążymy do tego, by to zmienić i dać konsumentom wolność wyboru, na który zasługują. Chcemy współtworzyć rozwiązania odpowiadające ich potrzebom oraz wspierać edukację w zakresie ładowania pojazdów elektrycznych w Polsce – deklaruje.

Rabat uzyskiwany na stacjach sieci GreenWay – które stanowią prawie 1/4 ogólnodostępnej infrastruktury ładowania w Polsce – dzięki realizacji płatności za pomocą karty Visa ma sięgać  30 proc.

– Bardzo nas cieszy zaangażowanie Visa w obniżanie kosztów podróży samochodem elektrycznym. Jazda elektrykiem wciąż jest znacznie tańsza od jazdy autem spalinowym, ale wzrosty cen energii są odczuwalne i przełożyły się niekorzystnie na ceny ładowania. Akcja rabatowa naszego partnera jest w stanie te zmiany w istotnym stopniu zniwelować. To dla kierowców duża wartość – mówi Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

Rabat będzie obowiązywał również na stacjach ładowania GO+EAuto, który w Polsce dysponuje 45 stacjami. Użytkownicy aplikacji otrzymają tu do 10 proc. rabatu zarówno na szybkich, jak i wolnych ładowarkach.

Podwyżki na stacjach ładowania elektryków

GreenWay Polska jest największym krajowym operatorem stacji ładowania. Od 1 listopada wprowadził wyższe – przeciętnie o 20 proc. – ceny świadczonych usług. Więcej na ten temat w artykule: Ładowanie samochodów elektrycznych zdrożeje już od 1 listopada.

Podwyżki wprowadzają lub rozważają też pozostali operatorzy. Na stacjach Orlenu już obowiązują wyższe stawki – od 22 listopada. Inni przyjęli strategię oczekiwania i obserwowania rozwoju sytuacji w związku z cenami energii. Więcej na ten temat w artykule: Tak wzrosną koszty ładowania elektryków po podwyżkach cen prądu.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.