Nissan wymieni baterie w elektrycznych Leafach. Za 5,5 tys. $

Nissan wymieni baterie w elektrycznych Leafach. Za 5,5 tys. $
Kārlis Dambrāns, flickr cc

Nissan zaoferuje wymianę baterii swoim klientom, którzy kupili pierwsze wersje elektrycznego Nissana Leaf. Warunkiem jest dostarczenie starego akumulatora. 

Cena za nową baterię wynosi 5,499 tys. dolarów i zawiera rabat w wysokości 1 tys. dolarów za zwrot zużytej baterii. Jej dostarczenie jest warunkiem takiej transakcji. 

Podana cena pozwala oszacować koszt baterii w przeliczeniu na 1 kWh pojemności. Wynosi on 270 dolarów i jest znacząco niższy niż w pierwszych Leafach sprzedawanych od roku 2010.

REKLAMA

Nowy model baterii, który oferuje Nissan, zostanie zastosowany w modelu Leafa, który japoński koncern będzie oferować w przyszłym roku. Bateria została ulepszona na podstawie kilkuletnich doświadczeń Nissana w sprzedaży Leafa i jego eksploatacji.

REKLAMA

Nissan zapewnia, że nowa bateria jest m.in. bardziej odporna na wyższe temperatury. Japoński koncern ulepszył ją po skargach na szybszą degradację zebranych od klientów użytkujących Leafy w cieplejszych regionach. 

Nowa bateria posiada gwarancje na 8 lat lub na przejechanie 100 tys. mil. 

Nowa bateria ma pozwolić na przejechanie na jednym ładowaniu do 84 mil. Nissan zapewnia, że pracuje już nad wersją Leafa, który będzie mógł przejechać na pojedynczym ładowaniu do 150 mil.

Leaf to najpopularniejszy samochód elektryczny na świecie. Nissan sprzedał go w ilości przekraczającej 100 tys. egzemplarzy.

gramwzielone.pl