REKLAMA
 
REKLAMA

Stacje ładowania elektryków z gwarancją pochodzenia energii z farmy wiatrowej

Stacje ładowania elektryków z gwarancją pochodzenia energii z farmy wiatrowej
fot. Pure City

Pure City podpisał z Nadmorską Elektrownią Wiatrową w Darżynie Sp. z o.o. umowę na pozyskanie gwarancji pochodzenia zielonej energii. Dzięki temu prowadzone przez firmę stacje ładowania pojazdów elektrycznych będą dostarczać energię mającą pochodzić z OZE.

Pure City to operator sieci nośników cyfrowej reklamy zewnętrznej, które są jednocześnie stacjami ładowania pojazdów elektrycznych. Firma poinformowała o podpisaniu umowy na pozyskanie gwarancji pochodzenia zielonej energii od spółki Nadmorska Elektrownia Wiatrowa w Darżynie, która jest właścicielem farmy wiatrowej składającej się z trzech turbin Enercon E-82 o jednostkowej mocy po 2 MW, a także  biogazowni rolniczej o mocy 2,4 MW.

Farma wiatrowa ma wytwarzać w skali roku przeciętnie około 14,5 GWh energii elektrycznej, a biogazownia około 17 GWh. Obie inwestycje są zlokalizowane w Darżynie w woj. pomorskim.

REKLAMA

Zakup gwarancji pochodzenia ma oznaczać, że energia używana w stacjach ładowania Pure City jest w pełni zeroemisyjna. – Naszym celem jest prowadzenie działalności w sposób, który realnie wpływa na redukcję śladu węglowego oraz przyspieszenie transformacji energetycznej w Polsce – komentuje Wojciech Bieńkowski, prezes Pure City.

Dlatego też firma chciała już na samym początku swojej działalności pozyskać gwarancje pochodzenia energii. Jak zaznacza Wojciech Bieńkowski, dzięki temu spółka ma pewność, że pieniądze trafią bezpośrednio do producentów energii odnawialnej.

Gwarancje pochodzenia zielonej energii to dokumenty potwierdzające, że określona ilość energii elektrycznej została wyprodukowana z odnawialnych źródeł energii.

Plany operatora

Pure City chce wspierać firmy i marki stawiające na realizację celów ESG (ang. Environmental, Social and Corporate Governance). Firma łączy w swoim modelu biznesowym dwa rozwiązania: zieloną sieć ładowania aut elektrycznych z nowoczesną siecią 55-calowych ekranów cyfrowej reklamy zewnętrznej.

REKLAMA

Spółka powstała w ubiegłym roku. We wrześniu pozyskała łącznie 4 mln zł kapitału zalążkowego od funduszu Freya Capital na budowę sieci Pure City. Dwie pierwsze elektrostacje stoją w Warszawie. Do końca czerwca br. firma planuje mieć łącznie 50 stacji ładowania, a do końca 2023 roku – nie mniej niż 100 na terenie całej Polski. Natomiast do końca 2025 roku sieć ma obejmować ponad 750 elektrostacji w miastach o wielkości powyżej 20 tys. mieszkańców na terenie całej Polski.

Zaangażowanie Pure City w transformację energetyczną na tym jednak się nie kończy. W najbliższym czasie planujemy uruchomić kampanię „Zielona energia – czyste miasta”, której celem jest zwiększenie świadomości społecznej w zakresie ochrony klimatu – mówi prezes Pure City. – Dzięki starannie wybranym lokalizacjom w pobliżu galerii i parków handlowych zapewnimy naszym reklamodawcom dotarcie do licznej grupy odbiorców oraz możliwość realizacji celów ESG.

Kolejne umowy

Ostatnio spółka informowała o podpisaniu nowych umów dotyczących budowy stacji ładowania. Na ich podstawie jeszcze w tym roku stacje PureCity staną w centrach handlowych sieci N-Park.

Obecnie prowadzimy rozmowy dotyczące kolejnych lokalizacji dla naszych elektrostacji na terenie sieci parków handlowych N-Park. Ten atrakcyjny koncept parków doskonale pasuje do założeń sieci PureCity – mówił Wojciech Bieńkowski. – Jednocześnie prowadzimy rozmowy z operatorami parków handlowych w sprawie umów obejmujących łącznie ponad 400 lokalizacji w całej Polsce.

N-Parki powstają w centrach osiedli mieszkaniowych aglomeracji i w miastach w całej Polsce.

Kompaktowy park handlowy realizuje wszystkie podstawowe potrzeby zakupowe klienta w głównych kategoriach, które uzupełnia oferta specjalistyczna. Wygodne i szybkie zakupy w N-Parku stanowią dla klientów wyraźną alternatywę wobec dużych, rozbudowanych pod względem komunikacji galerii handlowych – wyjaśniał Krzysztof Elsner, członek zarządu ds. inwestycji komercyjnych w Grupie Napollo.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Śmiesznie małe liczby – 100 stacji w rok. Orlen wkrótce postawi takich 10 tysięcy…

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA