REKLAMA
 
REKLAMA

Ruszają społeczne stacje ładowania. Pierwsze w Polsce

Ruszają społeczne stacje ładowania. Pierwsze w Polsce
Rahim Blak. Fot. Copernic GO

Spółka Copernic GO uruchomiła pierwsze realizowane w ramach inicjatywy oddolnej stacje ładowania pojazdów z napędem elektrycznym. Obiekty już działają i generują zyski dla społeczności tokenariuszy.

Pionierskie w Polsce stacje Copernic GO znajdują się w Krakowie. Jak informuje spółka, nie są to zwyczajne ładowarki, przynoszące zyski koncernom. Są to obiekty zrealizowane oddolnie przez społeczność tokenariuszy projektu Copernic GO.

Udziałowcy stacji ładowania w każdym miesiącu dzielą między siebie zyski generowane przez każdą z ładowarek.

REKLAMA

Copernic GO zamierza rozszerzać projekt i stworzyć sieć społecznych stacji ładowania, zasilanych energią ze źródeł odnawialnych.

Ładowarki Copernic GO będą zasilane czystą, zieloną energią. Od początku działalności firmy wszystkie nasze działania skoncentrowane są na ochronie środowiska naturalnego, specjalizujemy się w budowie farm słonecznych – nie wyobrażam sobie wejść w biznes, który byłby szkodliwy dla planety – powiedział Rahim Blak, prezes spółki i główny inicjator projektu.

REKLAMA

Zbiórka trwa, ładowarki pracują

Copernic Go liczy, że jego projekt wpłynie na zmianę podejścia do finansowania ważnych społecznych inicjatyw. 

„To dla nas szczególny sukces, gdyż pierwsze stacje udało się uruchomić jeszcze przed zakończeniem zbiórki, która trwa do końca marca 2023” – informuje firma.

Do dzisiaj w ramach zbiórki prowadzonej na platformie Mosaico.ai wpłynęło już ponad 46,4 tys. dolarów, które wpłaciło 209 inwestorów.

Barbara Blaczkowska

barbara.blaczkowska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Co z tego jak 1kWh przy CopernicGO kosztuje 3.80 i dodatkowo 0.49 za każdą minutę po 30 minutach ładowania stacją DC do 100kW mocy a koszt na stacji AC o mocy 22kW wynosi 2.93 i dodatkowo po 60 minutach ładowania 0.49. Gdzie energia z OZE na TGE kosztuje 0.64 za 1kWh ale najlepsze jest to że GreenWay analogicznie ma 1.95 za 1kWh i opłatę dodatkową dopiero po 60 minutach 0.40 w przypadku ładowarki DC do 100kW i a w ladowarce AC 22kW koszt to 1.60 i dodatkowa opłata po 10 godzinach czyli 600 minutach w wysokości 0.40. A jak należysz do klubu EV Mobilni masz jeszcze 10 % upustu w GreenWay. Więc nie ma się czym chwalić… drożyzna i nic wiecej

Jak to 100% z OZE?. Stacja pidłączona jest z pominieciem sieci energetycznej bezpośrednio do wiatraka, czy plantacji paneli fotowoltaicznych? Przy takiej mocy?

Nie musi być odłączona, aby ładować tylko zieloną energią. Po prostu ładuje z taką mocą jaką produkuje. A ponieważ „najczęściej budowane farmy maja moc 0,5MWp do 5MWp” to na kilka ładowarek starczy.

Tokenariusze? To jakaś nowa rasa ludzi?

RAHIM Blak ten od bitkoinów sory Rahimcoin?

Znowu ten chłop…

Rahim wyłudza pieniądze i opowiada farmazony.
Skończy jak ten Szczepan Bentyn co uciekł przed prokuraturą do Paragwaju. W sumie to koledzy mają razem zdjęcia w necie. Trzeba być niepełnosprawnym żeby wpłacić mu jakiekolwiek pieniądze.

To ten sam Rahim Black co miał dać zarobić na tokenie personalnym Rahim Coin! Jeden wielki przekręt!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA