REKLAMA
 
REKLAMA

Ponad 600 ładowarek EV przy sklepach w całej Polsce

Ponad 600 ładowarek EV przy sklepach w całej Polsce
Fot. unsplash - Michaela Maraisa

Infrastruktura szybkiego ładowania pojazdów przy sklepach Biedronki ma się powiększyć w Polsce trzykrotnie. Sieć dyskontów postawiła w tym zakresie na współpracę z dostawcą stacji ładowania Powerdot.

Pierwsze stacje ładowania samochodów elektrycznych Biedronka uruchomiła w lipcu ubiegłego roku w Warszawie przy ul. Sytej i Pałacowej. Obecnie auta można naładować przy 56 sklepach Biedronki, w 214 punktach ładowania.

Przy okazji zakupów w sklepie Biedronka auto można naładować w Warszawie, Łodzi, Bydgoszczy i Lublinie, ale także w takich miejscowościach jak Dynów, Gubin i Jasień.

REKLAMA

Za instalację stacji ładowania i ich funkcjonowanie (oprogramowanie i obsługę płatności) odpowiada Powerdot. Do końca bieżącego roku ładowarki pojawią się ogółem w 600 lokalizacjach przy sklepach sieci. Punkty zasilania zostaną zainstalowane na parkingach zarówno w dużych miastach, jak i w małych miejscowościach. Obecnie urządzenia oczekują na wydanie niezbędnych pozwoleń, m.in. na audyt Urzędu Dozoru Technicznego, z którym inwestor współpracuje.

REKLAMA

200 km zasięgu w pół godziny

Wszystkie stacje ładowania przy wybranych sklepach sieci Biedronka dysponują mocą 120 kW, co pozwala na szybkie naładowania samochodu elektrycznego z baterią o pojemności 50 kWh w czasie około 20-30 minut. W tym czasie kierowca może zrobić zakupy w pobliskim sklepie sieci Biedronka. Po takiej operacji samochód ma zyskiwać zasięg około 200 km. Stacje są wyposażone w trzy złącza: CCS, ChaDemo i Type 2, co pozwala na naładowanie nie tylko prawie każdego elektryka, ale także hybrydy typu plug-in.

Jak zapewnia Biedronka, do korzystania z urządzeń zlokalizowanych przy sklepach sieci Biedronka nie jest potrzebne zakładanie konta, używanie aplikacji ani opłacanie abonamentu. Za naładowanie samochodu można zapłacić kartą bankową, kodem QR bez rejestracji, a także kartą RFiD w ramach roamingu (dzięki czemu obsłużeni zostaną również abonenci innych dostawców usług ładowania).

Nie tylko Biedronka

Także sieć sklepów Polomarket nawiązała współpracę z operatorem sieci ładowania pojazdów elektrycznych, ChargeEuropa. Zakłada ona zainstalowanie stacji ładowania w pierwszych 30 lokalizacjach w Polsce. W całym kraju Grupa Polomarket ma 280 placówek.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA