NFOŚiGW dopłaci do kredytów zaciąganych przez MŚP

NFOŚiGW dopłaci do kredytów zaciąganych przez MŚP
Gramwzielone.pl (C)

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach” będzie dopłacać do kredytów zaciągniętych przez firmy z sektora MŚP w celu inwestycji w ograniczanie zużycia energii. 

Jak poinformowała prezes NFOŚiGW Małgorzata Skucha, budżet programu dopłat do inwestycji obniżających zużycie energii w sektorze MŚP wyniesie 60 mln zł.

Program będzie realizowany w latach 2014-2016.

REKLAMA
REKLAMA

W program zaangażowane są jak na razie cztery banki – Bank Ochrony Środowiska, BNP Paribas, IDEA Bank i Bank Polskiej Spółdzielczości. Jako pierwszy, już w przyszłym tygodniu linię kredytową z dopłatą z NFOŚiGW uruchomi BNP. 

Wysokość kredytu może wynieść do 100% kosztów kwalifikowanych (do 1 mln euro). Dopłata z NFOŚiGW może pokryć do 10% lub 15% wartości kredytu. Pierwszy przypadek dotyczy działań termomodernizacyjnych, a drugi – gdy działania inwestycyjne zostały poprzedzone audytem energetycznym lub gdy wdrażany jest system zarządzania energią zgodnie z zasadami określonymi przez NFOŚiGW. 

Szczegółowy opis programu znajduje się pod tym linkiem. 

gramwzielone.pl