Pożyczka energooszczędna od Eurobanku. Rabat do 1500 zł

Pożyczka energooszczędna od Eurobanku. Rabat do 1500 zł
fotolia

„Pożyczka energooszczędna” to nowa propozycja Eurobanku dla osób planujących remont w celu podniesienia efektywności energetycznej domu lub mieszkania. Produkt powstał we współpracy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju w ramach Programu Finansowania Efektywności Energetycznej w Budynkach Mieszkalnych (PolREFF).

Nowy produkt ma wspierać inwestycje w technologie pozwalające oszczędzać energię w domach oraz obniżyć rachunki przy jednoczesnym dbaniu o środowisko. Pożyczka dostępna jest w kwotach od 5 tys.  zł do 120 tys. zł na okres kredytowania od 3 do 108 rat.

Klienci Eurobanku mogą skorzystać z rabatów i zyskać zwrot kosztów pożyczki w kwocie do 1500 zł.

REKLAMA

Przysługuje zwrot 5 proc. kwoty pożyczki (maksymalnie 500 zł), jeśli co najmniej 50 proc. środków z pożyczki zostanie przeznaczonych na energooszczędne rozwiązania dla domu, wskazane w Programie PolREFF, m.in. na: wymianę okien i drzwi, zakup i wymianę kotłów grzewczych, docieplenie ścian, dachu i podłóg, wykorzystanie energii słonecznej czy modernizację oświetlenia oraz systemu wentylacyjnego

Ponadto przysługuje zwrot 10 proc. ceny brutto zakupu pompy ciepła, kotła gazowego lub kotła na biomasę (maksymalnie 1 000 zł). Liczba tych zwrotów jest jednak limitowana do 500 sztuk.

REKLAMA

Jak zapewnia bank, aby uzyskać rabat w postaci zwrotu kosztów pożyczki, wystarczy spełnić łącznie dwa warunki. Przy zawieraniu z bankiem umowy kredytowej należy wypełnić deklarację wykorzystania środków z pożyczki na energooszczędne rozwiązania dla domu, a następnie w ciągu 3 miesięcy dostarczyć do placówki Eurobanku lub przesłać online rachunki imienne lub faktury potwierdzające wykorzystanie środków zgodnie ze złożoną deklaracją.

Po spełnieniu tych warunków Eurobank może wypłacić rabat na konto, na które zostały przelane środki z „Pożyczki energooszczędnej”. Suma dokonanych zwrotów nie może jednak przekroczyć sumy zapłaconej prowizji i opłaty przygotowawczej.

Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 16,40 proc. Eurobank wylicza, że przy całkowitej kwocie kredytu (bez kredytowanych kosztów) na poziomie 16 600 zł, całkowita kwota do zapłaty wyniosłaby 23 454,28 zł. Oprocentowanie stałe wynosi 10,00 proc., całkowity koszt kredytu to 6 854,28 zł. W tym opłata przygotowawcza wynosi 100 zł, prowizja – 1 909,87 zł, odsetki – 4 844,41 zł, 57 miesięcznych równych rat w wysokości 411,48 zł, przy czym ostatnia rata wyrównawcza wyniosłaby 411,40 zł.

„Pożyczka energooszczędna” jest dostępna w Eurobanku do 31 marca 2018 r. 

red. gramwzielone.pl