Więcej dotacji na energię słoneczną na Podlasiu

Więcej dotacji na energię słoneczną na Podlasiu
foto: Thermomax

{więcej}Samorządy z Województwa Podlaskiego zyskają dodatkową szansę na unijne dotacje, które będzie można wykorzystać w projektach mających na celu montaż kolektorów słonecznych. 

Jak do tej pory środki z Regionalnego Programu Operacyjnego w programie przeznaczonym na inwestycje polegające na montażu kolektorów słonecznych rozdysponowano pomiędzy 19 beneficjentów z listy podstawowej, wśród których są m.in. gminy Grajewo, Trzcianne, Krynki, Drohiczyn czy Choroszcz. Łączna wartość projektów, które zostały zakwalifikowane do otrzymania dotacji, to 49,6 mln zł, a całkowita wartość dotacji wynosi 35,3 mln zł. 

REKLAMA

Dotacje mogą otrzymać także inwestycje, które znalazły się na liście rezerwowej. Ich wartość to 62,8 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 47,5 mln zł. Samorząd woj. podlaskiego zdecydował bowiem o przesunięciu wolnych środków, które pozostaną do rozdysponowania w innych działaniach, właśnie na konkurs mający na celu montaż kolektorów słonecznych. 

REKLAMA

– Korzyści płynące z tych dotacji odczują osobiście mieszkańcy. Bowiem samorządy będą mogły instalować kolektory słoneczne nie tylko na obiektach użyteczności publicznej, lecz również na dachach domów jednorodzinnych i innych budynkach mieszkalnych – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego.
gramwzielone.pl