Pionowe farmy fotowoltaiczne już dostępne w Polsce

Pionowe farmy fotowoltaiczne już dostępne w Polsce

Firmy Next2Sun Mount Systems GmbH oraz Kesco Energy podpisały umowę dotyczącą dystrybucji na rynku polskim naziemnych, pionowo ustawionych dwustronnych modułów fotowoltaicznych. W zależności od zastosowanego typu modułu uzyski energii dzięki rozwiązaniu oferowanemu przez Next2Sun są wyższe przeciętnie od 5 do 15 proc. w porównaniu do tradycyjnej instalacji fotowoltaicznej.

Konstrukcja pionowo ustawianych modułów fotowoltaicznych doskonale nadaje się zarówno pod budowę dużych farm fotowoltaicznych, jak również do indywidualnej produkcji energii elektrycznej w gospodarstwach rolnych lub zakładach przemysłowych.

Opracowana i opatentowana przez Next2Sun konstrukcja wykorzystania modułów dwustronnych ustawianych pionowo w orientacji wschód-zachód zapewni znacznie większą produktywność energii w porze porannej i popołudniowej, co umożliwia inwestorom skorzystanie z wyższych cen energii notowanych w tym czasie na giełdzie (gdy w środku dnia ceny będzie obniżać rosnąca generacja z fotowoltaiki konwencjonalnej), co w połączeniu ze zwiększoną produktywnością zapewni wyższe zyski nawet o 25% w stosunku do tradycyjnych instalacji PV.

REKLAMA

Rozwiązanie dla rolnictwa

Koncepcja wykorzystania modułów dwustronnych ustawianych prostopadle do podłoża w rzędach w odległości 8-13 metrów nadal umożliwia użytkowanie gruntu do celów rolniczych.

Panele fotowoltaiczne mogą znajdować się również na gruntach przeznaczonych pod wypas bydła lub drobiu. Poprzez pionowe usadowienie konstrukcji nie zostaje praktycznie naruszony bilans wody z wód opadowych. Tak skonstruowany system powoduje tylko niewielkie zmiany w natężeniu promieniowania słonecznego; ubędzie tylko o około 10-15% rocznego promieniowania słonecznego.

Panele zajmują jedynie ok.1% przeznaczonej do ich montażu powierzchni pola. Przestrzenie te pozwalają na zastosowanie konwencjonalnych maszyn rolniczych, co gwarantuje efektywne zarządzanie pracą w terenie, np. mechaniczne koszenie łąk przy użyciu ciągnika.

 

Płot fotowoltaiczny z paneli firmy Next2Sun

Bazując na rozwiązaniach systemowych pionowych paneli fotowoltaicznych Next2Sun stworzono bifacjalne ogrodzenie fotowoltaiczne, czyli płot.

Jest to solidna konstrukcja stalowa, składająca się z dwóch słupków i rygli. Całkowita wysokość systemu ogrodzeniowego może być elastycznie modyfikowana. W standardowej wersji jednorzędowej wynosi ona 1,50–1,80 m, w dwurzędowej 2,50-2,80 m. Korzystając z zastosowania paneli fotowoltaicznych w naszej konstrukcji zabudowy Twoje ogrodzenie staje się dodatkowo dostawcą energii elektrycznej!

Konstrukcja ogrodzenia słonecznego Next2Sun pozwala dostosować się do prawie każdego terenu i można ją szybko zainstalować za pomocą zaledwie kilku połączeń śrubowych.

REKLAMA

Kotwienie profili w ziemi odbywa się poprzez wbijanie ich za pomocą samojezdnego kafara na głębokość ok. 1,5-2,0 metrów. W przypadkach szczególnych w zależności od rodzaju gruntu wykonuje się wiercenia lub tworzy odpowiedni fundament.

Wyłącznym dystrybutorem rozwiązań firmy Next2Sun w Polsce jest firma KESCO Energy Sp. z o.o., która od 1998 roku doradza gminom, deweloperom i inwestorom w zakresie energii odnawialnej, w tym energii słonecznej.

Kontakt

KESCO Energy Sp. z o. o.

Morska 10B

75-221 Koszalin

+48 606 271 159

kesco@kescoenergy.eu

https://www.kescoenergy.eu/

 

artykuł sponsorowany