Esoleo wykona 300 instalacji PV dla sieci sklepów Dino

Esoleo wykona 300 instalacji PV dla sieci sklepów Dino
Esoleo

Do końca tego roku Esoleo wykona dla sieci Dino Polska 300 instalacji fotowoltaicznych, których łączna moc wyniesie blisko 12 MW. W ten sposób liczba instalacji PV zrealizowanych dla tego klienta przez Esloeo wzrośnie do 500.  – Instalacje fotowoltaiczne to najlepszy sposób na zabezpieczenie się przed rosnącymi cenami energii elektrycznej, zarówno dla firm jak i gospodarstw domowych podkreśla prezes Esoleo, Mariusz Klimczak

Esoleo, dostawca instalacji fotowoltaicznych z Grupy Polsat Plus, podpisało kolejną umowę z Dino Polska S.A. na montaż 300 instalacji, każda o mocy 39,6 kWp, które zasilą sklepy zieloną energią.

W ramach pierwszego kontraktu zrealizowanego w latach 2020-2021 spółka uruchomiła dla Dino Polska już 200 dachowych elektrowni PV.

REKLAMA

– Dino to przykład dużej sieci sklepów, która, decydując się na fotowoltaikę, dba zarówno o swój biznes, zabezpieczając się przed rosnącymi cenami energii, ale też troszczy się o czyste powietrze w Polsce – mówi Mariusz Klimczak, prezes Esoleo.

– Naszymi klientami są zarówno największe sieci w kraju jak i te, które posiadają kilka sklepów, bo własne elektrownie fotowoltaiczne to dobra inwestycja na przyszłość. Wzrosty cen energii dotykają zarówno gospodarstwa domowe, jak i polskie przedsiębiorstwa, dlatego jednym i drugim oferujemy rozwiązanie, które dzięki produkcji własnego prądu daje oszczędności i przewidywalność wydatków – dodaje.

Do końca 2022 roku moc instalacji fotowoltaicznych na dachach sklepów należących do Dino Polska wyniesie kilkadziesiąt megawatów.

REKLAMA

– Jedna firma może zdecydować się na farmę fotowoltaiczną, czyli dużą elektrownię słoneczną zlokalizowaną w jednym miejscu lub na wiele instalacji rozsianych po całej Polsce. Budowa nawet dużej ilości mikroinstalacji jest jednak łatwiejsza i szybsza – zwraca uwagę Krzysztof Dziaduszyński, członek zarządu Esoleo.

Będzie to kolejna duża realizacja Esoleo, obok uruchomionej pod koniec października 2021 r. największej w Polsce farmy fotowoltaicznej w Brudzewie o mocy 70 MW, którą firma wykonała dla grupy ZE PAK.

Esoleo podkreśla, że inwestycje realizowane dla Dino Polska przejdą kilkuetapowy proces, który ma na celu zapewnienie bezpiecznego i długotrwałego korzystania z instalacji dopasowanej do potrzeb i aspektów technicznych budynku. Złoży się na to m.in. audyt, który ma zostać przeprowadzony przy użyciu dronów.

Dino Polska jest siecią działającą w segmencie średniej wielkości supermarketów i należy do najszybciej rozwijających się sieci pod względem liczby sklepów i przychodów ze sprzedaży na rynku handlu detalicznego artykułami spożywczymi w Polsce.

Przed rokiem Dino Polska zapowiedziało, że podwoi liczbę instalacji fotowoltaicznych na swoich sklepach – w efekcie ich wolumen wzrośnie do 800, a łączna moc wszystkich elektrowni PV na dachach supermarketów tej sieci osiągnie 33 MW. Daje to średnią moc instalacji na poziomie 41,25 kW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.