BeeIN podpisuje kontrakt z Leapton Solar i obniża ceny paneli

BeeIN podpisuje kontrakt z Leapton Solar i obniża ceny paneli
BeeIN

BeeIN, notowany na rynku NewConnect międzynarodowy dostawca rozwiązań z sektora OZE, podpisał umowę ramową na zakup paneli fotowoltaicznych Leapton Solar. Dzięki zawarciu kontraktu od stycznia 2023 roku BeeIN pomimo rosnącej inflacji obniży ceny zaawansowanych technologicznie paneli PV.

Umowa gwarantuje polskiej spółce ciągłość dostaw wysokiej klasy produktów od światowego lidera na rynku paneli solarnych oraz pozwoli firmie zoptymalizować koszty transportu.

Misją BeeIN jest dostarczenie klientom najwyższej jakości rozwiązań z obszaru OZE w atrakcyjnych cenach. Zawarty przez spółkę kontrakt z japońskim producentem renomowanych paneli fotowoltaicznych Leapton Solar stanowi kolejny istotny krok w rozwoju biznesu i pozwala jeszcze bardziej ugruntować pozycję BeeIN na rynku, co niezwykle nas cieszy – mówi Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN.

REKLAMA

Korzystne ceny mimo inflacji

Zawarcie umowy o wartości przewyższającej 100 mln zł zwiększy atrakcyjność oferty polskiej spółki, która jest już także obecna w kilkunastu europejskich krajach. BeeIN SA współpracuje z japońskim producentem paneli Leapton Energy od dwóch lat, dystrybuując renomowane produkty z obszaru OZE w Polsce i za granicą. Podpisanie ramowego kontraktu na 2023 rok gwarantuje spółce utrzymanie korzystnych cen zakupu paneli fotowoltaicznych pomimo rosnącej inflacji.

Spółka BeeIN podjęła decyzję o sprzedaży produktów Leapton Solar od stycznia 2023 roku w cenach niższych niż w roku 2022. Spółka spodziewa się istotnego wzrostu sprzedaży w tym obszarze, dlatego jeszcze przed podpisaniem kontraktu wzmocniła dział handlowy i zwiększyła zakres swojej działalności.

REKLAMA

Najlepszy rok w historii

Wyniki BeeIN za trzeci kwartał 2022 roku okazały się najlepsze w historii spółki pod względem przychodów i zysku. Przychody odnotowane od lipca do września 2022 roku wyniosły niemal 12 mln zł i były wyższe o ponad 4,5 mln zł r/r. Spółka istotnie zwiększyła też zysk netto, który w tym samym okresie wyniósł 1,54 mln zł – wobec 0,59 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego.

Spółka zanotowała również wzrost marżowości i zwiększyła swoją rentowność netto r/r – w roku 2021 w okresie od lipca do września wynosiła ona 10,34 proc., a w roku 2022 w tym samym okresie – 12,9 proc.

Katarzyna Bielińska

katarzyna.bielinska@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.