Chiński potentat wchodzi na polski rynek fotowoltaiczny

Chiński potentat wchodzi na polski rynek fotowoltaiczny
Yingli Green press

Spółka Yingli Green Energy International AG należąca do chińskiego potentata w produkcji paneli fotowoltaicznych Yingli Green Energy zawarła porozumienie z AMB Energia SA. Obie firmy będą wspólnie realizować projekty fotowoltaiczne w naszym kraju. 

Aktualizacja 04-08-14

Celem współpracy chińskiego potentata i warszawskiej spółki AMB Energia jest rozwój projektów fotowoltaicznych o łącznej mocy 30 MW. Projekty mają być gotowe do czasu uruchomienia w naszym kraju systemu aukcyjnego. Wówczas obie firmy chcą poszukać na nie inwestorów. Obecny projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii, który jest już procedowany w Sejmie, zakłada, że system aukcyjny zacznie obowiązywać w miejsce dotychczasowego systemu zielonych certyfikatów po 1 stycznia 2016 r. 

REKLAMA

Współpraca z AMB Energia to część strategii Yingli, który chce zdywersyfikować swój model biznesowy w kierunku dostarczania kompleksowych rozwiązań dla rynku fotowoltaicznego. Ma to być osiągane dzięki współpracy z lokalnymi partnerami w wybranych krajach. 

REKLAMA

Obecnie Yingli Green Energy to największy, wertykalnie zintegrowany producent modułów fotowoltaicznych na świecie. 

AMB Energia buduje kompleks farm fotowoltaicznych w ramach projektu Podlasie Solar Park. Celem tego przedsięwzięcia, finansowanego z dotacji unijnych w ramach podlaskiego RPO 2007-2013, jest budowa na terenie województwa podlaskiego kilku farm PV. AMB Energia uruchomiła już pierwszą z nich. Farma PV w Lipsku składa się z 1120 paneli fotowoltaicznych o łącznej mocy 0,3 MW. Kolejne farmy solarne AMB Energii na Podlasiu powstaną m.in. w Kolnie i Jedwabnem. 

AMB Energia realizuje projekt Podlasie Solar Park samodzielnie. Współpraca polskiej firmy z chińskim partnerem dotyczy przyszłych projektów. 

gramwzielone.pl