Polski Fundusz IdeaLab zainwestuje w wynalazców biorących udział w konkursie Google na inwerter fotowoltaiczny

Polski Fundusz IdeaLab zainwestuje w wynalazców biorących udział w konkursie Google na inwerter fotowoltaiczny
Carlos Luna / flickr cc

W ostatnim czasie Google zwiększa swoją aktywność w obszarze infrastruktury OZE, zachęcając zespoły badawcze do pracy nad zmniejszeniem inwertera fotowoltaicznego do rozmiaru tabletu. W ramach konkursu nazwanego „Little Box”, Google oferuje milion dolarów firmie, która opracuje bardziej wydajny i przede wszystkim mniejszy inwerter.

Polski fundusz inwestycyjny IdeaLab Venture Capital (www.idealab.pl) chce zmobilizować rodzime firmy do wzięcia udziału w konkursie, zapewniając finansowanie projektu badawczego.

– Posiadając spółki portfelowe związane z branżą fotowoltaiczną dostrzegamy silne zapotrzebowanie na postęp w technologii inwerterów słonecznych, które w przeciwieństwie do paneli słonecznych utrzymują się w relatywnie niezmiennej cenie – wyjaśnia Przemysław Pięta, Prezes Zarządu IdeaLab.

REKLAMA

Google inwestując milion dolarów w nagrodę dla zwycięzcy, błyskotliwie kreuje impuls do wydawania na całym świecie znaczących kwot na badania w tym zakresie.

REKLAMA

– Dla wielu polskich firm i ośrodków badawczych to właśnie nakłady inwestycyjne na opracowanie prototypu mogą stanowić zbyt dużą barierę, a wierzymy, że polscy wynalazcy mają szansę na wygranie konkursu. Pomysłodawca, który przekona nas, że jest w stanie spełnić wymagania Google, otrzyma od nas inwestycję na pokrycie kosztów opracowania prototypu – kontynuuje Prezes Pięta.

Zgłoszenia można wysyłać na adres info@idealab.pl do 31 sierpnia 2014.

Ostatni termin na rejestrację w konkursie Google to 30 września 2014, a działający prototyp powinien być gotowy przed 22 lipca 2015. W zależności od jakości nadesłanych projektów, Google wyłoni maksymalnie 18 finalistów, których wynalazki zostaną poddane szeregom testów.

IdeaLab Venture Capital to fundusz o silnych kompetencjach w obszarze doradztwa strategicznego. Zarządzający funduszem mają bogate doświadczenie w pracy w doradztwie strategicznym, obsługując największe polskie i zagraniczne korporacje z branż energetycznej, telekomunikacyjnej, bankowej, ubezpieczeniowej i innych w obszarach strategii sprzedażowej, marketingowej, operacyjnej. IdeaLab Venture Capital dysponuje funduszem wysokości 8 mln PLN utworzonym w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka Działanie 3.1 i inwestuje do 1 mln PLN, obejmując w zamian mniejszościowy pakiet udziałów. Obecnie fundusz poszukuje inwestycji z zakresu IT, OZE, e-commerce, biotechnologii, medycyny oraz innych o dużym potencjale wzrostu.

IdeaLab