REKLAMA
 
REKLAMA

Duński producent opakowań kupi zieloną energię od Better Energy

Duński producent opakowań kupi zieloną energię od Better Energy
fot. Better Energy

Dwie farmy fotowoltaiczne na północy Polski będą wytwarzać energię elektryczną na potrzeby Faerch Group. Zawarta umowa PPA przewiduje 10-letnie dostawy zielonej energii.

Faerch Group to duński producent opakowań spożywczych. Wytwarza opakowania do żywności dla sklepów, dostawców usług, linii lotniczych i producentów zgodnie z zasadami optymalnego wykorzystania surowców w modelu cyrkularnym.

Teraz firma podpisała 10-letnią umowę zakupu energii elektrycznej (PPA) ze spółką Better Energy. Energia pochodzić będzie z dwóch farm PV należących do Better Energy – Polanów i Postomino, każda o mocy 30 MWp.

REKLAMA

10-letnia umowa PPA da nam stały dostęp do opłacalnej energii z OZE, przyspieszy osiągnięcie naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju i wesprze transformację energetyczną Polski w kierunku odnawialnych źródeł energii – mówi Tom Sand-Kristensen, dyrektor finansowy w Faerch Group.

Jak informuje Better Energy, kontrakt PPA z Faerch Group jest dla spółki kolejną umową PPA na zieloną energię elektryczną z farm fotowoltaicznych Polanów i Postomino. Wcześniej podobna wirtualna umowa podpisana została z Energą. Spółka nie ujawnia szczegółów kontraktu dotyczących wolumenu dostaw.

Korzystna formuła PPA

Portfel polskich farm fotowoltaicznych Better Energy obejmuje projekty o łącznej mocy 390 MW w fazie eksploatacji i budowy i ponad 1 GW w fazie rozwoju. Najnowsza inwestycją spółki, na której wytwarzana jest energia z OZE, to farma fotowoltaiczna w Nidzicy o mocy 74 MW.

REKLAMA

W Better Energy uważamy, że umowy PPA są najbardziej skutecznym narzędziem do przyspieszenia transformacji systemu energetycznego w kierunku wykorzystania energii z odnawialnych źródeł – podkreśla Mikkel Thorup Hansen, dyrektor działu PPA w spółce.

Firma jest aktywna w krajach Europy Północnej. Rozwija, finansuje, buduje i obsługuje duże farmy fotowoltaiczne oraz sprzedaje energię odnawialną, którą wytwarza. Obecnie Better Energy prowadzi działalność w Polsce, Danii, Szwecji i Finlandii.

W styczniu br. spółka informowała, że pod koniec 2022 roku sprzedała 15 proc. udziałów duńskiemu funduszowi emerytalnemu ATP. Dało jej to spory zastrzyk finansowy (rzędu setek milionów euro) na zwiększanie produkcji zielonej energii.

W ubiegłym miesiącu firma podsumowała rok 2022, podkreślając ekspansję na rynku polskim. Przyłączyła wówczas do sieci dwie duże instalacje fotowoltaiczne w naszym kraju, a portfel projektów na etapie rozwoju wzrósł do ponad 1 GW.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA