Przybędzie kilkaset instalacji PV na sklepach Dino

Przybędzie kilkaset instalacji PV na sklepach Dino
ESOLEO

Dino Polska konsekwentnie wyposaża swoje sklepy w instalacje fotowoltaiczne. Wkrótce na kolejnych dachach sieci marketów pojawią się panele solarne.

Sieć supermarketów podpisała z Esoleo, dostawcą rozwiązań OZE należącym do Grupy Polsat Plus, umowę na wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych. Kontrakt zakłada montaż PV na dachach aż 250 sklepów Dino w całej Polsce. Esoleo jak dotąd zbudowało 500 elektrowni słonecznych na obiektach handlowych sieci. W planach są kolejne instalacje.

Jak podkreśla Krzysztof Dziaduszyński, członek zarządu Esoleo, dzięki inwestycji w energię odnawialną firmy nie tylko obniżają koszty i uwalniają się od nieprzewidywalnych cen prądu, ale także ograniczają ilość emisji CO2.

REKLAMA

Drony w akcji

Aby zapewnić optymalne wykorzystanie budynku i bezpieczne korzystanie z instalacji, Esoleo przed przystąpieniem do realizacji projektu przeprowadza audyt przy użyciu dronów. To pozwala na dopasowanie projektu do potrzeb odbiorcy i technicznych uwarunkowań danego sklepu.

REKLAMA

Instalacje objęte umową z Dino będą kolejną dużą realizacją w portfolio Esoleo. Pod koniec października 2021 roku spółka uruchomiła farmę fotowoltaiczną o mocy 70 MWp w Brudzewie, którą wykonała dla Grupy ZE PAK. To pierwsza tak duża farma w Polsce.

Na koniec czerwca 2023 roku Grupa Dino miała 2272 sklepów w kraju – wobec 1975 rok wcześniej. Tylko w pierwszym półroczu br. sieć powiększyła się o 116 sklepów.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.