Mikroinwertery "made in Europe" będą produkowane na Słowacji

Mikroinwertery "made in Europe" będą produkowane na Słowacji
Mikroinwerter XSX300. Fot. Autarco

Holenderska firma Autarco wprowadza na rynek mikroinwertery, które mają być produkowane niemal w całości z komponentów europejskich i które mają trafić głównie na rynek UE. Ich produkcja będzie odbywać się na Słowacji.

Wprowadzając na rynek urządzenia, które mają maksymalizować uzyski energii produkowanej głównie przez mniejsze, dachowe instalacje fotowoltaiczne, Autarco rzuca wyzwanie takim firmom jak SMA, Enphase Energy czy SolarEdge.

Holendrzy rozpoczynają produkcję mikroinwerterów „made in Europe”, które chcą sprzedawać głównie na rynku europejskim.

REKLAMA

Wraz z dojrzewaniem przemysłu solarnego, obok dużych naziemnych farm fotowoltaicznych, wyposażanych w systemy solarne jest coraz więcej małych, złożonych dachów. Dzisiaj nawet fotowoltaika zintegrowana z budynkami (BIPV) staje się w określonych przypadkach konkurencyjną alternatywą. Jednak z perspektywy inwertera takie instalacje tworzą wyzwania takie jak zacienienia czy złożone orientacje. Tym wyzwaniom nie można sprostać oferując inwertery stringowe czy optymalizatory – tak promuje swój produkt Autarco, zapewniając, że jego rozwiązanie zapewnia maksymalizację uzysku energii i elastyczność.

REKLAMA

Ważące 1,5 kg urządzenie, model XSX300, o wymiarach 246 x 212 x 35mm, posiada moc 285 W. Producent ocenia jego żywotność na przynajmniej 25 lat i zapewnia, że inwerter został wykonany w 100 proc. z materiałów podlegających recyklingowi. Standardowa gwarancja produktowa wynosi 10 lat, jednak może być przedłużona do maks. 25 lat. Mikroinwerter może pracować w temperaturach od -40°C to +85°C.

Pełna specyfikacja mikroinwertera XSX300 jest dostępna pod tym linkiem.

Jak podaje PV Magazine, mikroinwertery będą sprzedawane dystrybutorom po cenie 130,9 EUR.

gramwzielone.pl