Columbus pozyskał ponad 4,5 mln zł z emisji obligacji

Columbus pozyskał ponad 4,5 mln zł z emisji obligacji
Dawid Zieliński, prezes zarządu Columbus Energy SA.

Columbus Energy S.A., spółka notowana na rynku NewConnect, z zakończonej emisji obligacji pozyskała 4,53 mln zł. Ten kapitał chce przeznaczyć na sfinansowanie montażu kolejnych instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego.

W ramach publicznej oferty obligacji serii D Columbus Energy S.A. dokonał przydziału o łącznej wartości nominalnej wynoszącej 4,535 mln zł. Jak informuje spółka, chodzi o 2-letnie zabezpieczone obligacje z oprocentowaniem stałym wynoszącym 8,4 proc. w skali roku, a kupon odsetkowy będzie wypłacany kwartalnie. Columbus Energy S.A. zamierza wprowadzić obligacje serii D do obrotu na rynku Catalyst.

Pozyskane przez spółkę środki mają zostać przeznaczone na finansowanie obrotowe montażu instalacji fotowoltaicznych w ramach programu abonamentowego. Oferującym obligacje był Polski Dom Maklerski S.A.

REKLAMA

W tym roku Columbus Energy przeprowadził już 4 emisje obligacji i pozyskała z nich łącznie ponad 11 mln zł. Środki te zostały przeznaczone na realizację montaży instalacji fotowoltaicznych. Obligacje serii A oraz serii B zadebiutowały na rynku Catalyst na początku września br.

REKLAMA

Spółka planuje również przeprowadzenie oferty publicznej oraz wprowadzenie akcji do obrotu na rynku regulowanym na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

Przed nami złożenie prospektu emisyjnego do KNF-u celem przeniesienia notowań na rynek regulowany oraz IPO, czego spodziewamy się na początku 2018 roku – deklaruje Dawid Zieliński, prezes Columbus Energy S.A.

Spółka zanotowała w pierwszym półroczu 2017 r. zysk netto na poziomie skonsolidowanym w wysokości 2,8 mln zł przy skonsolidowanych przychodach netto ze sprzedaży wynoszących 15,4 mln zł. Columbus Energy S.A. zapewnia, że cały czas zwiększa sprzedaż instalacji fotowoltaicznych zarówno w ramach programu abonamentowego, jak i finansowanych za gotówkę.

red. gramwzielone.pl