Energy5 z Krajową Oceną Techniczną na Renexpo Poland 2017

Energy5 z Krajową Oceną Techniczną na Renexpo Poland 2017
Fot. Energy5

W ubiegły piątek zakończyły się VII Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO® Poland, które odbywały się w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Pierwszy raz jako wystawca zaprezentowała się na imprezie, określanej przez ekspertów jako jedno z największych i najważniejszych wydarzeń z branży OZE w naszym kraju, firma Energy 5.

Nasze stoisko podczas imprezy odwiedziło kilkuset gości, którzy mieli okazję zapoznać się kompleksową ofertą firmy oraz porozmawiać na temat nowych rozwiązań i trendów obowiązujących na rynku. Bardzo dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających cieszył się zaprezentowany na stoisku model konstrukcji przeznaczonej do budowy instalacji BiPV jako elewacji wentylowanej. Ponadto wielu gości zaintrygowało rozwiązanie dedykowane dla instalacji naziemnych, które swój debiut miało właśnie na targach. SSM to system szybkiego montażu elementów konstrukcji, którego zastosowanie ma ułatwić i przyspieszyć budowę instalacji naziemnych – komentuje Piotr Żbikowski prezes zarządu Energy5.

Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszyły się także wydarzenia merytoryczne. Podczas „Forum PV” uwagę wielu uczestników przyciągnęła prezentacja przeprowadzona przez Cezarego Rutkowskiego, dyrektora technicznego Energy5, dotycząca kwestii obowiązujących norm oraz przepisów prawa, które należy spełnić podczas budowy instalacji fotowoltaicznej. Zarówno prelekcja jak również obecność na targach były znakomitą okazją do zakomunikowania całemu środowisku OZE, że produkty Energy 5 jako pierwsze w Polsce otrzymały Krajową Ocenę Techniczną przyznaną przez Instytut Techniki Budowlanej.

REKLAMA
REKLAMA

Uzyskanie Oceny Technicznej wiązało się wykonaniem szeregu tzw. badań typu potwierdzających cechy techniczne wyrobów, a ich pozytywne wyniki potwierdzone przez Instytut Techniki Budowlanej pozwalają na wystawianie deklaracji cech użytkowych i wprowadzanie wyrobów do obrotu i stosowania zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa. Tylko takie podejście pozwala zapewnić naszym klientom i partnerom bezpieczne użytkowanie i eksploatację instalacji oraz daje gwarancję  właściwie zrealizowanej inwestycji – mówi Piotr Żbikowski.

Na stoisku obecni byli również przedstawiciele firmy ArcerolMittal, którzy pod hasłem „Magnelis® Day” przeprowadzili prezentację nowej innowacyjnej powłoki antykorozyjnej, która jest wykorzystywana przy produkcji konstrukcji naziemnych produkowanych i dostarczanych przez Energy5.

artykuł sponsorowany