Energa zaczyna sprzedaż pomp ciepła i fotowoltaiki

Energa zaczyna sprzedaż pomp ciepła i fotowoltaiki
Energa press

Oferta w zakresie montażu instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła dla klientów indywidualnych ma być dostępna w stacjonarnych salonach obsługi klienta, za pośrednictwem infolinii oraz strony internetowej Energi.

Przygotowanie inwestycji w fotowoltaikę realizowanej we współpracy z Energą ma obejmować dobór urządzenia na podstawie wizji lokalnej, przygotowanie wniosku o kredyt lub dofinansowanie, montaż, a następnie serwisowanie urządzeń przez partnerów spółki.

Energa nie podaje, z jakimi firmami instalacyjnymi i bankami będzie współpracować. W odpowiedzi na pytanie portalu Gramwzielone.pl biuro prasowe spółki tłumaczy, że jest to jej tajemnica handlowa.

REKLAMA

Realizujemy inwestycje „pod klucz”, kompleksowo zajmujemy się wszelkimi formalnościami związanymi z przyłączeniem i uruchomieniem systemu oraz sporządzamy wnioski dotacyjne dla naszych klientów – zapewnia Dariusz Chrzanowski, wiceprezes Energi Obrót.

Spółka podkreśla, że zakupy obu produktów – zarówno mikroinstalacji fotowoltaicznej jak i pompy ciepła, podlegają wsparciu rządowego programu „Czyste Powietrze”. W przypadku pierwszego z rozwiązań możliwa jest pożyczka na preferencyjnych warunkach. Jeśli chodzi o pompy, istnieje możliwość dofinansowania do zakupu takiego urządzenia. Kwoty wsparcia wynoszą od 30 do nawet 90 proc. i są zależne od dochodów.

REKLAMA

Prosta obsługa, oszczędność, a przede wszystkim czyste powietrze – to sprawia, że systemy fotowoltaiczne cieszą się coraz większą popularnością. Od 2016 roku w Polsce obowiązuje znowelizowana ustawa o OZE. Zakłada ona m.in. mechanizm tzw. magazynu energii, który pozwoli pobrać prosumentowi darmową energię z sieci, w zamian za wprowadzenie do niej prądu z mikroinstalacj. Korzystając z technologii fotowoltaicznej, możemy zaoszczędzić nawet 80 proc. rocznych wydatków za energię – komentuje Dariusz Chrzanowski.

Pompa ciepła to jedno z najtańszych źródeł ciepła, dodatkowo system nie wymaga skomplikowanej obsługi. Realny czas zwrotu inwestycji to 5-7 lat. Przeciętny czas użytkowania urządzenia wynosi od 15 do 20 lat, wiele pomp bez awarii pracuje jednak nawet ponad 25 lat – dodaje Dariusz Chrzanowski.

Grupa Energa jest jedną z czterech największych grup energetycznych w Polsce, z wiodącą pozycją na polskim rynku pod względem udziału energii elektrycznej pochodzącej ze źródeł odnawialnych w produkcji własnej. Podstawowa działalność Grupy obejmuje dystrybucję, wytwarzanie oraz obrót energią elektryczną. Dostarcza i sprzedaje energię dla ponad 3 mln klientów, zarówno gospodarstw domowych, jak i przedsiębiorców.

Grupa Energa jest trzecim największym zintegrowanym operatorem systemu dystrybucyjnego (OSD) w Polsce pod względem wolumenu dostarczanej energii. Sieć dystrybucyjna składa się z linii energetycznych o łącznej długości 185 tys. km i obejmuje swoim zasięgiem obszar blisko 75 tys. km2, co stanowi ok. 24 proc. powierzchni kraju.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.