Chorzele: powstanie farma fotowoltaiczna w formule partnerstwa publiczno-prywatnego

Chorzele: powstanie farma fotowoltaiczna w formule partnerstwa publiczno-prywatnego
NREL press

{więcej}Władze powiatu przasnyskiego, na terenie którego znajduje się gmina Chorzele, przygotowują się do budowy farmy fotowoltaicznej i w tym celu rozpoczęły już postępowanie przetargowe. Elektrownie fotowoltaiczne na terenie gminy Chorzele mają powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. 

Plany powiatu przesmyckiego przewidują budowę jednej lub kilku farm fotowoltaicznych o łącznej mocy od 4 do 20 MW. Energia produkowana przez instalacje fotowoltaiczne ma zasilać obiekty należące do powiatu. 

Jak informuje „Puls Biznesu”, przedsięwzięcie ma być realizowane w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Gmina Chorzele, na terenie której mają powstać instalacje fotowoltaiczne, wniosłaby do PPP tereny o powierzchni nawet do 45 ha, a także zapewniłaby inwestorowi wsparcie w uzyskaniu pozwoleń. Inwestorzy zainteresowani budową farmy fotowoltaicznej na terenie gminy Chorzele w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego mają czas na składanie wniosków do 8 października. 

REKLAMA
REKLAMA

Umowa na budowę i eksploatację elektrowni fotowoltaicznych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego zawarta pomiędzy gminą Chorzele i inwestorem miałaby obowiązywać przez minimum 15 lat.

Plany budowy farmy fotowoltaicznej w formule partnerstwa publiczno-prywatnego ma też lubelska gmina Kraśnik, która chce zbudować w ten sposób naziemną instalację PV o mocy do 1 MW. W tym wypadku postępowanie przetargowe już się rozpoczęło i przystąpiło do niego 9 podmiotów, które zostaną zaproszone do składania ofert. 

O planach budowy farmy fotowoltaicznej w formule PPP w gminie Kraśnik pisaliśmy pod poniższym linkiem: Partnerstwo publiczno-prywatne: Kraśnik szuka inwestora na farmę fotowoltaiczną i oferuje dotację z Unii

gramwzielone.pl