Siemens będzie serwisować wiatraki Polenergii

Siemens będzie serwisować wiatraki Polenergii
Fot. Polenergia

Siemens Gamesa Renewable Energy zdobył kolejny w ostatnim czasie kontrakt na polskim rynku wiatrowym. Po zamówieniu na wiatraki na farmę wiatrową, która powstaje w woj. pomorskim, teraz SGRE zdobył zamówienie na serwisowanie farm wiatrowych należących do Polenergii, na których pracują wiatraki Vestasa.

Polenergia poinformowała, że jej spółki zależne Amon Sp. z o.o. i Talia Sp. z o.o. zawarły umowy serwisowe z Siemens Gamesa Renewable Energy Sp. z o.o.

Umowy dotyczą serwisu planowego, prewencyjnego oraz korekcyjnego zlokalizowanych koło Legnicy dwóch farm wiatrowych Łukaszów i Modlikowice. Umowy obejmują serwis turbin Vestas V90 o mocy 2 MW każda. W przypadku pierwszego projektu chodzi o 17, a w przypadku drugiego o 12 turbin.

REKLAMA

Umowy zostały zawarte na okres aż 23 lat, a ich realizacja rozpoczyna się dzisiaj.

Kontrakty mają zawierać standardowe zapisy stosowane w umowach tego typu, w tym w zakresie postanowień dotyczących rozwiązania umów oraz kar umownych.

Szacowana wartość umowy zawartej przez spółkę Amon to 77 mln zł, a wartość umowy zawartej przez spółkę Talia wynosi 54,3 mln zł.

REKLAMA

Uruchomione w roku 2012 farmy wiatrowe Łukaszów i Modlikowice wchodzą w skład aktywów Polenergii, na które obecnie składają się farmy wiatrowe o łącznej mocy 249,3 MW.

Dla Siemens Gamesa Renewable Energy to kolejne zamówienie na polskim rynku wiatrowym w ostatnim czasie. Ostatnio SGRE pochwalił się zdobyciem kontraktu na dostawę  turbin dla farmy wiatrowej Barwice, która powstanie w województwie zachodniopomorskim i której moc wyniesie 42 MW. Chodzi o 14 turbin wiatrowych, model SWT-3.0-113, każda o mocy 3 MW.

Obecnie na całym świecie Siemens Gamesa produkuje, instaluje i serwisuje turbiny na morskich i lądowych farmach wiatrowych, a łączna moc dostarczonych przez tego producenta wiatraków sięga 90,6 GW (więcej, ponad 100 GW, dostarczył tylko duński Vestas).

Ponadto SGRE świadczy usługi serwisowe dla operatorów farm wiatrowych o łącznej mocy 56,8 GW.

W swojej ofercie Siemens Gamesa posiada aktualnie lądowe elektrownie wiatrowe o jednostkowych mocach od 2,1 MW do 4,3 MW.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.