Wybrano dostawcę turbin dla farmy wiatrowej Galicja

Wybrano dostawcę turbin dla farmy wiatrowej Galicja
General Electric press

Kancelaria prawna Crido Legal doradzała firmie Lewandpol przy nabyciu turbin wiatrowych od GE Renewable Energy dla pierwszej fazy projektu farmy wiatrowej Galicja o mocy 67MW. Ze strony Crido Legal transakcję prowadzili radca prawny Jakub Ziółek i Filip Grzesiak.

Farma wiatrowa Galicja o mocy 67 MW, z możliwością rozbudowy do 120 MW, jest jednym z największych projektów farm wiatrowych w Polsce. Na obecnym etapie zakupionych zostało 10 turbin GE typu 2.5-103 o wysokości wieży 98.3 m na realizację pierwszej fazy inwestycji. Nabycie kolejnych 17 turbin na realizację drugiej fazy inwestycji planowane jest  na koniec tego roku.

REKLAMA

– Cieszy nas fakt, że już teraz zabezpieczyliśmy realizację tak dużej inwestycji, szczególnie zważywszy na informację o planowanych zmianach w prawie dotyczących OZE. Dzięki współpracy z Crido Taxand oraz aktywnym uczestnictwie GE stworzyliśmy bardzo ciekawy projekt, z możliwością jego dalszego rozwoju nawet do 120 MW – komentuje Filip Grzesiak, senior associate w kancelarii Crido Legal.

REKLAMA

– Bardzo się cieszymy z rozpoczętej współpracy. Pespektywy rozwoju branży energetyki odnawialnej w Polsce są obiecujące i liczymy na kolejne ciekawe projekty, które moglibyśmy wesprzeć naszym wieloletnim doświadczeniem. Po raz pierwszy angażujemy się w projekt wiatrowy w południowej Polsce, w województwie podkarpackim – nasze dotychczasowe realizacje miały miejsce w Polsce północnej oraz centralnej, gdzie w sumie zainstalowanych zostało 155 turbin wiatrowych GE o łącznej mocy ponad 330 MW – dodała Beata Stelmach, prezes GE w Polsce i krajach nadbałtyckich.

Crido Legal