REKLAMA
 
REKLAMA

Klienci Orange kupią energię z elektrowni Polenergii

Klienci Orange kupią energię z elektrowni Polenergii
fot. Polenergia

Orange Energia chce zapewnić swoim klientom możliwość zakupu energii ze źródeł odnawialnych. W tym celu podpisała umowę z największą polską prywatną grupą energetyczną. 

Umowa PPA zawarta przez Polenergię Obrót ze spółką Orange Energia dotyczy stałych dostaw czystej energii na lata 2024 i 2025. Energia będzie wytwarzana przez farmy wiatrowe Puck i Krzęcin. Obie te elektrownie należą do Grupy Polenergia.

Farma wiatrowa Puck składa się z 11 turbin wiatrowych, których łączna moc to 22 MW. Natomiast farma wiatrowa Krzęcin ma moc 6 MW i obejmuje cztery turbiny.

REKLAMA

Orange Energia to część globalnej Grupy Orange. Cieszymy się z perspektywy stałej współpracy Polenergii z tak uznaną marką. Orange Polska oferuje klientom możliwość skorzystania z energii odnawialnej. Klienci, którzy decydują się na taką usługę, wspierają transformację energetyczną naszego kraju. Kontrakt, który podpisaliśmy z Orange Energia, wpisuje się w strategię komercjalizacji energii wyprodukowanej przez naszą grupę – mówi Marek Musiał, prezes zarządu Polenergii Obrót.

Odbiorcami usługi mają być zarówno indywidualni, jak i biznesowi klienci Orange Energii.

Cel: za rok 60 proc. z OZE

Orange Energia jest spółką z Grupy Orange zajmującą się sprzedażą zielonej energii i rozwiązań OZE. Zgodnie ze strategią grupy od kilku lat korzysta ona w coraz większym stopniu z energii z OZE. Orange zamierza do 2025 r. mieć w swojej strukturze energetycznej co najmniej 60 proc. energii odnawialnej.

REKLAMA

Umowa z Polenergią jest kolejnym krokiem w realizacji strategii Orange Energia, która zakłada dostarczanie klientom wyłącznie zielonych ofert, wykorzystujących energię pochodzącą w 100 proc. ze źródeł odnawialnych. Dzięki temu nie tylko mamy swój udział w redukcji śladu węglowego jako firma, ale również aktywnie wspieramy klientów w działaniach na rzecz środowiska. Dodatkowo, sprzedając oferty tworzone w oparciu o zieloną energię, pomagamy klientom biznesowym w spełnianiu kryteriów z obszarów ESG, będących częścią unijnej i krajowej legislacji – mówi Bartosz Gott, prezes Orange Energii.

Infrastruktura zasilana energią z PV

Jesienią ubiegłego roku Orange Polska podpisała długoterminowy kontrakt cPPA na dostawę energii z farm fotowoltaicznych. Na jego podstawie R.Power, deweloper i producent energii, zapewni koncernowi w skali roku około 60 GWh energii. Łącznie w latach 2024-2034 będzie to ponad 600 GWh.

Energia z farm fotowoltaicznych R.Power ma w trakcie trwania kontraktu pokryć 8-10 proc. rocznego zużycia Orange Polska. Operator telekomunikacyjny od 2020 r. podpisał kilka umów w formule PPA. Pod koniec 2020 r. informował także o podpisaniu z Solarpro Polska umowy przewidującej budowę instalacji fotowoltaicznych o łącznej mocy prawie 0,88 MWp. Elektrownie te miały produkować energię na potrzeby zasilenia centrów serwerowych Orange.

Instalacje fotowoltaiczne, zarówno dachowe, jak i naziemne, budowane były w modelu solar-as-a-service, a zatem Orange nie ponosił żadnych kosztów związanych z budową instalacji PV.  Powstały one na terenie serwerowni Orange w Łodzi i pod Kielcami.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA