
Lufthansa sprawdzi wiatraki firmy Nordex
Należąca do potentata lotniczego spółka będzie współpracować z niemieckim producentem elektrowni wiatrowych w zakresie kontroli pracujących wiatraków. Do tego celu zostaną wykorzystane drony.
Należąca do potentata lotniczego spółka będzie współpracować z niemieckim producentem elektrowni wiatrowych w zakresie kontroli pracujących wiatraków. Do tego celu zostaną wykorzystane drony.
O wpisanie do rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju rozwoju morskich farm wiatrowych w polskiej części Morza Bałtyckiego upomniała się Fundacja na rzecz Energetyki Zrównoważonej.
U wybrzeży Danii powstanie morska farma wiatrowa o mocy 28 MW. Wrażenia nie robi łączny potencjał planowanych elektrowni wiatrowych, jednak warta uwagi – zwłaszcza w kontekście ograniczania kosztów morskiej energetyki wiatrowej – jest ich jednostkowa moc...
Amerykański potentat na rynku e-commerce kupi energię z ogromnej farmy wiatrowej, która powstanie w USA. To element strategii, która zakłada przejście Amazona w 100-procentach na energię ze źródeł odnawialnych.
Niemiecki deweloper OWP Gennaker GmbH jest w trakcie przygotowania projektu morskiej farmy wiatrowej na Bałtyku, która po wybudowaniu może być jednym z największych na świecie tego typu obiektów.
Dobre perspektywy dla morskiej energetyki morskiej. Do 2030 roku możliwa jest instalacja 6 GW mocy – wynika z najnowszego raportu McKinsey & Company. Dzięki rozwojowi sektora może powstać blisko 80 tys. nowych miejsc pracy, a PKB ma szansę wzrosnąć o 60 mld zł...
Morskie farmy wiatrowe na Bałtyku. Najnowszy raport firmy konsultingowej McKinsey & Company pt. Rozwój morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Perspektywy i ocena wpływu na lokalną gospodarkę przedstawia możliwości rozwoju tej technologii w Polsce oraz ocenia, jaki wpływ może mieć ona na polską gospodarkę.
Należąca do Stoczni Gdańsk spółka GSG Towers produkowała dotąd 150 wież wiatrowych rocznie, z czego znaczna część trafiała na polski rynek. Teraz, po przyjęciu ustawy antywiatrakowej, GSG Towers może szukać popytu już tylko na rynkach zagranicznych, wobec wstrzymania nowych inwestycji w polskim sektorze wiatrowym.
W okresie od stycznia do sierpnia br. PSE odnotowały znaczący wzrost produkcji energii z wykorzystaniem zlokalizowanych w naszym kraju farm wiatrowych. To głównie efekt boomu inwestycyjnego w sektorze wiatrowym, który miał miejsce w ubiegłym roku.
Morska energetyka wiatrowa, aby w dalszym ciągu obniżać koszty inwestycji, nadal potrzebuje efektu skali. Mimo, że w Europie sektor offshore rozwija się w najlepsze, skalę i przyspieszenie przemysłowi morskiej energetyki wiatrowej da włączenie się do gry Stanów Zjednoczonych...
Szwedzki koncern energetyczny Vattenfall wygrał zorganizowaną w Danii aukcję dla offshore, proponując sprzedaż energii po cenie, która wydaje się nieosiągalna na obecnym etapie rozwoju technologii morskich wiatraków...
Produkcję energii rozpoczynają pierwsze turbiny na kolejnej ogromnej morskiej farmie wiatrowej zlokalizowana na Morzu Północnym. Za jej realizacją stoi szwedzki koncern energetyczny Vattenfall, który wyrasta na lidera w globalnym sektorze offshore...
Taka szacowana przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej liczba utraconych miejsc pracy w sektorze wiatrowym to – jak wskazuje PSEW – efekt przyjęcia ustawy o inwestycjach w zakresie elektrowni wiatrowych, nazywanej przez branżę wiatrową ustawą odległościową lub antywiatrakową.
Od połowy lipca br. obowiązuje szybko przyjęta ustawa o inwestycjach w elektrownie wiatrowe, która praktycznie zablokowała realizację nowych projektów wiatrowych w Polsce. Ministerstwo Energii nie przewiduje jednak zmiany przyjętych regulacji.
ABB dostarcza bezprzewodowy system łączności mający połączyć kamery telewizji przemysłowej (CCTV) w dwóch nowych stacjach elektroenergetycznych ABB, instalowanych na potrzeby lądowej farmy wiatrowej Pen y Cymoedd, która powstaje w Walii. Buduje ją szwedzki koncern energetyczny Vattenfall.