Gliwice: producent magazynów energii szuka 150 pracowników

Gliwice: producent magazynów energii szuka 150 pracowników
Fot. BMZ Poland

Spółka BMZ Poland we wrześniu otworzyła nową fabrykę w Gliwicach, w której obecnie pracuje ponad 700 osób. W związku z planowanym rozwojem zakładu i zwiększeniem produkcji, firma poszukuje pracowników produkcyjnych oraz planuje dalsze zatrudnienia do działów inżynieryjnych i administracji biurowej. Na chętnych czeka ponad 150 wakatów.

BMZ Poland specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania i magazynowania energii. To zestawy akumulatorowe wykorzystywane między innymi w motoryzacji, w przemyśle ogrodniczym i medycznym. Znajdują one także coraz szersze zastosowanie zarówno w urządzeniach dobrze nam znanych – wiertarkach i wkrętarkach akumulatorowych – jak i w zyskujących coraz większą liczbę zwolenników pojazdach i rowerach elektrycznych. Grupa zajmuje się produktami wykorzystywanymi również w sektorze odnawialnych źródeł energii.

Firma informuje, że oferuje stabilne zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę i nie korzysta przy tym z usług agencji pracy tymczasowej. Z pracownikami produkcji zawiera umowy na 3 lata, po przejściu 3-miesięcznego okresu próbnego.

REKLAMA

BMZ Poland zapewnia, że po roku pracy na linii produkcyjnej – przy zachowaniu reguł przyznawania premii, które oferuje pracodawca – pracownik produkcji może zarabiać do 3325 zł brutto. Według danych firmy Sedlak&Sedlak mediana miesięcznego całkowitego wynagrodzenia na stanowiskach produkcyjnych w Polsce wynosiła w marcu br. 2 501 zł brutto. Na zarobki powyżej 3 230 PLN brutto może liczyć grupa 25 proc. najlepiej opłacanych pracowników produkcji.

REKLAMA

Producent baterii BMZ Poland uruchomił oficjalnie nową fabrykę w Gliwicach we wrześniu br. Produkcja obejmuje m.in. rozwiązania dedykowane przemysłowi motoryzacyjnemu.

Powierzchnia nowej fabryki wybudowanej kosztem 9 mln euro to około 12,3 tys. mkw. Znajdują się w niej zarówno nowoczesne hale produkcyjne, magazyny, jak i laboratoria badawcze oraz powierzchnie biurowe, będące nową siedzibą firmy. Nowa fabryka znajduje się w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

– Polska jest jednym z liderów rynku elektromobilności w Europie, a my jesteśmy liderem w dziedzinie baterii do elektrycznego transportu publicznego. BMZ Poland wchodzi w skład konsorcjum „Polski E-BUS”, powstałego z inicjatywy naszego partnera – firmy Ursus Bus – komentował Tomasz Wołk-Jankowski, prezes BMZ Poland.

Spółka BMZ Poland powstała w 2010 roku jako polski oddział niemieckiej firmy BMZ GmBH. Obecnie grupa BMZ jest liderem wśród europejskich producentów zestawów akumulatorowych dla przemysłu ogrodniczego, rowerowego, medycznego i rynku szeroko pojętych elektronarzędzi. Specjalizuje się w projektowaniu i produkcji inteligentnych systemów podtrzymywania energii, bazując na ogniwach litowo-jonowych.

red. gramwzielone.pl