
Kanadyjczycy szykują sprzedaż zielonego wodoru. Podali cenę
Kanadyjski start-up H2 V Energies opracował nowatorski sposób pozyskiwania czystego wodoru z biomasy. Sprzedaż ma ruszyć w roku 2022, a Kanadyjczycy podali już nawet cenę.
Kanadyjski start-up H2 V Energies opracował nowatorski sposób pozyskiwania czystego wodoru z biomasy. Sprzedaż ma ruszyć w roku 2022, a Kanadyjczycy podali już nawet cenę.
To właśnie technologia wodorowa ma być kolejnym etapem w rozwoju niemieckiej Energiewende, umożliwiającym zagospodarowanie nadwyżek energii wiatrowej i słonecznej, i wykorzystanie ich do redukowania emisji CO2 w transporcie czy przemyśle.
PGE Dystrybucja Oddział Rzeszów podpisała umowę na realizację zadania „Rozbudowa stacji elektroenergetycznej 110/30/15 kV Rzepedź o kontenerowy stacjonarny magazyn energii”. To jeden z kilku magazynów energii realizowanych w Polskiej Grupie Energetycznej...
Niemiecka grupa energetyczna uruchomi swój największy bateryjny magazyn energii w Irlandii. Ostatnio w tym kraju podobną instalację, która współpracuje z lokalną farmą wiatrową, wybudował inny europejski potentat energetyczny.
Prosumenci potrzebują magazynów energii. Dodanie funkcji magazynowania do instalacji fotowoltaicznych pozwoliłoby na przechowywanie nadwyżek energii i zużywanie ich np. w nocy, dzięki czemu gospodarstwa domowe mogłyby osiągnąć nawet 90-proc...
Największy bateryjny magazyn energii w naszym kraju powstaje na terenie farmy wiatrowej w Bystrej koło Pruszcza Gdańskiego na Pomorzu. Inwestor, którym jest Energa, zapewnia, że projekt jest bliski wejścia w fazę operacyjną.
Ma to być pierwszy w Europie komercyjny projekt, w którym zostanie wykorzystany wodór wytwarzany z nadwyżek odnawialnej energii elektrycznej – w tym przypadku produkowanej przez morskie farmy wiatrowe.
Niemcy wybrali lokalizację instalacji typu power-to-gas, która ma przetwarzać nadwyżki energii odnawialnej w wodór. Moc obecnie największego tego typu urządzenia, które zostało uruchomione kilka miesięcy temu w Austrii, jest kilkanaście razy mniejsza.
Władze amerykańskiego stanu Nevada zatwierdziły plan koncernu energetycznego NV Energy, który chce zakontraktować zakupy energii z wielkich farm fotowoltaicznych wspomaganych magazynami energii.
Japoński producent samochodów chce, aby miasteczko zamieszkiwane przez 2 tysiące osób było w całości zasilane przez ogniwa wodorowe, a jego działanie ma być sterowane przez Internet.
Brytyjska firma Highview Power zbuduje w Stanach Zjednoczonych duży magazyn energii w technologii Liquid Air Energy Storage (LAES). Brytyjczycy zapewniają, że to obecnie najtańsza technologia pozwalająca na przechowywanie energii na dłuższy okres.
Coraz więcej wskazuje na to, że sukces, jaki Duńczycy odnieśli w rozwoju technologii wiatrowej, stając się pionierem budowy elektrowni wiatrowych, a później ich największym producentem na świecie, będą chcieli powtórzyć rozwijając następną technologię przyszłości, która pozwoli zgromadzić i...
PGNiG zamierza do 2022 roku przeznaczyć na innowacje około 700 mln zł. Branża gazu i paliw inwestuje w inteligentne systemy monitoringu sieci dystrybucyjnej, wykorzystanie pojazdów bezzałogowych w procesie poszukiwania węglowodorów czy technologie wytwarzania i magazynowania wodoru...
W Polsce w magazynach energii jest zainstalowanych łącznie ok. 1 450 MW mocy, tymczasem docelowo powinno to być 2 proc. całej mocy zainstalowanej w polskiej energetyce, czyli ok. 5 GW – szacuje Polska Izba Magazynowania Energii...
Volvo Buses daje drugie życie bateriom z autobusów elektrycznych produkowanych przez szwedzki koncern w fabryce we Wrocławiu. Baterie są wykorzystywane do magazynowania energii odnawialnej wytwarzanej przez wspólnotę mieszkaniową w Göteborgu...