
GreenWay stawia magazyny energii przy stacjach ładowania
Magazyny energii przy stacjach ładowania GreenWay Polska mają zapewnić maksymalną moc nawet przy ograniczonej mocy przyłącza energetycznego...
Magazyny energii przy stacjach ładowania GreenWay Polska mają zapewnić maksymalną moc nawet przy ograniczonej mocy przyłącza energetycznego...
Berlin decyduje o przeznaczeniu kolejnych, ogromnych funduszy na projekty związane z produkcją wodoru z nadwyżek energii odnawialnej...
W pierwszym kwartale tego roku we Włoszech zainstalowano ponad 2,8 tys. magazynów energii, a całkowita liczba takich urządzeń współpracujących z odnawialnymi źródłami energii na Półwyspie Apenińskim wynosi już ponad 18 tysięcy.
Wczoraj Komitet Noblowski w Sztokholmie przyznał tegoroczną Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii naukowcom, którzy zapoczątkowali prace nad rozwojem baterii litowo-jonowych – stosowanych dzisiaj m.in. do zasilania samochodów elektrycznych czy magazynowania energii odnawialnej.
Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii zapewnia, że Polska staje się hubem produkcji baterii elektrycznych. Na dowód MPIT podaje dane, zgodnie z którymi w pierwszym kwartale 2019 r. nasz kraj był największym eksporterem akumulatorów litowo-jonowych wśród państwa Unii Europejskiej.
Panasonic, czyli jeden z największych na świecie producentów ogniw litowo-jonowych, które są wykorzystywane m.in. w bateriach Tesli, pochwalił się nowym magazynem energii. Japończycy poinformowali też o wprowadzeniu na rynek nowych modułów fotowoltaicznych o sprawności przekraczającej 20 proc.
Toyota zainstalowała stacjonarny generator na ogniwa paliwowe w swojej japońskiej fabryce. Urządzenie wykorzystuje technologie opracowane dla wodorowego sedana Mirai. Obecnie rozpoczyna się testowanie generatora z myślą o implementacji w fabrykach, biurowcach i innych obiektach.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej prowadzi kilka programów, z których można pozyskać dofinansowanie na inwestycje w magazyny energii cieplnej i elektrycznej. – Środki są, zainteresowanie mogłoby być większe – ocenia wiceprezes NFOŚiGW Artur Michalski.
Niemiecki producent domowych magazynów energii Sonnen ma już na koncie budowę pierwszych prosumenckich wirtualnych elektrowni w Niemczech i Australii. Teraz amerykański odział niemieckiej firmy tworzy pierwszą w USA wirtualną elektrownię, która obejmie osiedle powstające w stanie Utah.
Mieszkańcy Zimbabwe mogą regulować płatności za kupowane produkty i usługi dzięki bateryjnym magazynom energii, które do tego kraju dostarczyła Tesla i które w ten sposób ratują lokalną gospodarkę.
Magazyny pozwalające gromadzić nadwyżki energii elektrycznej mogą być szansą na ustabilizowanie przychodów z wielkich farm wiatrowych na morzu, które buduje duński koncern energetyczny Orsted. Wydaje się, że największy potencjał komercjalizacji takiego rozwiązania daje technologia wodorowa...
Analitycy Bloomberg New Energy Finance policzyli, jak w najbliższych latach może zmniejszyć się koszt uzyskiwania „zielonego” wodoru, który można otrzymywać wykorzystując nadwyżki energii elektrycznej produkowanej przez elektrownie wiatrowe czy fotowoltaiczne.
Politechnika Gdańska weźmie udział w programie, którego celem jest opracowanie technologii do magazynowania i przetwarzania energii czerpanej z wodoru. Projekt otrzymał dofinansowanie w wysokości ponad 1 mln euro.
Awaria sieci energetycznej w Wielkiej Brytanii z 9 sierpnia mogła być większa, gdyby nie pierwsze bateryjne magazyny energii, które świadczą na Wyspach na rzecz tamtejszego operatora systemu energetycznego usługi regulacji częstotliwości sieci.
Koreańska firma SK Innovation pozyskała finansowanie warte ponad 650 mln dolarów, które umożliwi jej uruchomienie m.in. produkcji komponentów do baterii litowo-jonowych w zakładzie mającym powstać w Dąbrowie Górniczej.