
Największa na świecie wirtualna elektrownia
Będące siedzibą Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej Abu Dhabi wytyczna nowe kierunki w integrowaniu odnawialnych źródeł energii z systemem energetycznym.
Będące siedzibą Międzynarodowej Agencji Energetyki Odnawialnej Abu Dhabi wytyczna nowe kierunki w integrowaniu odnawialnych źródeł energii z systemem energetycznym.
Nasz kraj był wymieniany wśród potencjalnych lokalizacji inwestycji największego na świecie producenta ogniw litowo-jonowych, firmy CATL. Ostatecznie Chińczycy zdecydowali, że swoją europejską fabrykę postawią w Niemczech, a teraz zapowiadają zwiększenie produkcji w stosunku do informacji podanych w ubiegłym roku.
GreenWay Polska uruchomił pierwszy w swojej sieci magazyn energii bezpośrednio współpracujący ze stacją ładowania dużej mocy. Tzw. GridBooster wykorzystuje używane baterie, pozyskane z samochodów elektrycznych...
Będzie miała moc 200 MW, a zamiast najpopularniejszego dotychczas litu zastosowany zostanie inny pierwiastek – wanad.
Amerykański koncern przejmie w ramach transakcji wycenionej na 218 mln dolarów kalifornijską firmę specjalizującą się w produkcji superkondensatorów. Zastosowanie rozwijanej przez Maxwell Technologies technologii tzw...
W informacji na temat wyników finansowych za 2018 rok firma Elona Muska chwali się m.in. potrojeniem sprzedaży magazynów energii jeśli chodzi o zainstalowaną pojemność. Gorzej wypada drugi komponent energetycznego działu Tesli, odpowiadający za sprzedaż instalacji fotowoltaicznych.
Komisja Europejska poinformowała dzisiaj o uznaniu za zgodną z unijnym prawem rekordową pomoc przyznaną przez polski rząd koreańskiej firmie LG Chem w zakresie inwestycji w fabrykę baterii do samochodów elektrycznych, która powstaje pod Wrocławiem.
Europejski Bank Inwestycyjny przyznał pożyczkę w wysokości 25 mln euro na dalszy rozwój niemieckiej firmy Sonnen, największego europejskiego producenta domowych magazynów energii, a także pioniera we wdrażaniu koncepcji rozproszonych, wirtualnych elektrowni.
Niedopasowanie zapotrzebowania na energię elektryczną i krzywej produkcji energii przez instalacje fotowoltaiczne można ograniczyć poprzez zmianę profilu zużycia...
Władze stanu Nowy Jork przyjęły nowe cele zmierzające do realiazcji stanowej strategii przejścia na zeroemisyjny miks energetyczny, zakładające zwiększenie zainstalowanego potencjału magazynów energii oraz poprawę efektywności energetycznej.
Państwowy koncern energetyczny Enea oraz amerykański Electric Power Research Institute (EPRI) podpisały umowę, na mocy której Enea będzie uczestniczyć w programach badawczych dotyczących magazynowania energii oraz generacji rozproszonej.
Duński koncern energetyczny Orsted uruchomił w Liverpoolu swój największy bateryjny magazyn energii, którego zadaniem będzie stabilizowanie pracy lokalnej sieci elektroenergetycznej. Duńczycy mają już na koncie uruchomienie na Wyspach mniejszego magazynu, który wspomaga pracę należącej do nich morskiej farmy wiatrowej.
Pierwsze przemysłowe, bateryjne magazyny energii zaczynają towarzyszyć elektrowniom fotowoltaicznym, pełniąc przy nich zadania polegające na stabilizowaniu pracy sieci elektroenergetycznej czy magazynując nadwyżki energii w celu odsprzedaży ich w najbardziej opłacalnym momencie...
Na razie holenderska firma Lithium Werks posiada fabryki baterii i ogniw litowo-jonowych w Holandii, i jest w trakcie budowy takiej fabryki w Chinach. W najbliższym czasie Holendrzy zamierzają wybudować w Europie kolejną fabrykę baterii, a jedną z potencjalnych lokalizacji, którą biorą pod uwagę, jest nasz kraj.
Baterie pochodzące z autobusów elektrycznych kursujących po Göteborgu otrzymają „drugie życie” i posłużą do magazynowania energii słonecznej...