
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Podczas gdy w 2017 roku w Europie podłączono do sieci rekordowy potencjał elektrowni wiatrowych, w Polsce inwestycje w nowe wiatraki spadły do poziomi zaledwie ok. 40 MW zainstalowanej mocy. Czy i kiedy ta sytuacja może się zmienić?
Rząd Francji poinformował o rozstrzygnięciu kolejnych aukcji dla fotowoltaiki. Pierwsza dotyczyła projektów fotowoltaicznych uznanych za innowacyjne. Natomiast druga była kolejną aukcją dedykowaną deweloperom naziemnych farm fotowoltaicznych.
Duński koncern energetyczny Orsted, który buduje u wybrzeży Wielkiej Brytanii największą na świecie morską farmę wiatrową, właśnie wybrał dostawcę turbin.
Naukowcy z niemieckiego instytutu ISFH poinformowali o opracowaniu krystalicznego ogniwa fotowoltaicznego typu p charakteryzującego się rekordową sprawnością. Takie ogniwa są obecnie zdecydowanie najczęściej wykorzystywane przez producentów modułów fotowoltaicznych.
Implementowana w samochodach elektrycznych funkcja Vehicle-to-Grid (V2G) poprzez umożliwienie oddawania energii do sieci czy stacjonarnych magazynów energii wpisuje się w trend energetyki prosumenckiej, dając dodatkowe możliwości w zakresie zarządzania energią, stanowiąc ewentualny backup czy oferując usługę regulacji...
Chińczycy mogą stać się współwłaścicielem jednego z największych europejskich operatorów systemu przesyłowego – działającego w Niemczech 50 Hertz. Wcześniej Niemcy sceptycznie podchodzili do przejmowania przez Chińczyków ich energetycznych aktywów. Nie inaczej może być tym razem...
W 2017 roku produkcja prądu w polskich elektrowniach była najwyższa w historii, po raz pierwszy przekraczając granicę 170 TWh. Jednocześnie udział węgla spadł do najniższego poziomu od 1918 roku.
Europejski Bank Inwestycyjny przyznał preferencyjną pożyczkę, która umożliwi szwedzkiej firmie Northvolt uruchomienie pilotażowej linii, na której będą powstawać baterie litowo-jonowe i która ma ruszyć już w najbliższych miesiącach.
Wraz z rozwojem elektromobilności, na światowych rynkach wzrasta zapotrzebowanie na kobalt, a wraz z nim pną się w górę ceny – informuje Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
Celem platformy Energy Community powołanej pod auspicjami Unii Europejskiej w celu integracji rynków energetycznych krajów sąsiadujących z UE. Obecnie platforma skupia – oprócz członków UE – także Albanię, Bośnię i Hercegowinę, Kosowo, Macedonię, Gruzję, Mołdawię, Czarnogórę, Serbię i Ukrainę.
Największy na świecie producent elektrowni wiatrowych zapowiada, że włączy do swojej oferty – obok sprzedawanych dotąd wyłącznie turbin wiatrowych – także elektrownie fotowoltaiczne i magazyny energii. Cel to zaoferowanie rozwiązań hybrydowych, umożliwiających nieprzerwane dostawy energii.
W ubiegłym roku w Europie powstały elektrownie wiatrowe o łącznej mocy 16,8 GW, w tym 15,68 GW zainstalowano na terenie Unii Europejskiej, a całkowity potencjał wiatraków na Starym Kontynencie wzrósł do 169 GW. Całkowita moc wytwórcza europejskiej energetyki wynosi tymczasem 933 GW.
Niespełna cztery miesiące aktywnej sprzedaży przyniosły efekt w postaci portfolio umów o wartości prawie 5 mln zł. Debiut Sunday Polska w segmencie mikroinstalacji fotowoltaicznych to potwierdzenie, że rosnący rynek OZE potrzebuje kompetentnych firm, dobrze rozpoznających potrzeby klientów...
Urząd Regulacji Energetyki odniósł się do zasad stosowania tzw. efektu zachęty w projektach z zakresu odnawialnych źródeł energii, które są zgłaszane do aukcji.
Agencja ratingowa Fitch oceniła potencjalny wpływ wdrożenia w naszym kraju tzw. rynku mocy, skupiając się na korzyściach, które mają odnieść z niego głównie państwowe koncerny energetyczne.