
Produkcja magazynów energii LG ruszy pod Wrocławiem już w 2025
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koreański koncern szykuje się do uruchomienia produkcji magazynów energii w zakładzie w Biskupicach, w których dotychczas produkował baterie do samochodów elektrycznych...
Koncern browarniczy Anheuser-Busch, który wcześniej zadeklarował przejście na energię pochodzącą wyłącznie ze źródeł odnawialnych, podpisał umowę na zakup energii z ogromnej farmy fotowoltaicznej, która powstanie w Stanach Zjednoczonych. Energią odnawialną Anheuser-Busch zasili m.in...
Dofinansowanie na urządzenie do ogrzewania lub na panele fotowoltaiczne będzie można zdobyć w konkursie ogłoszonym przez firmę Tauron. Do podziału jest 100 tys. zł.
Według szacunków Instytutu Energetyki Odnawialnej, obecnie ważne warunki przyłączenia do sieci dystrybucyjnej posiada 570 projektów wiatrowych o łącznej mocy przyłączeniowej ponad 8 GW. Łączna moc projektów gotowych do realizacji ma wynosić 1,5 GW.
Na stronach Rządowego Centrum Legislacji pojawił się nowy projekt nowelizacji ustawy o odnawialnych źródłach energii, którego głównym zadaniem jest doprecyzowanie i uproszczenie zasad systemu aukcyjnego. Uchwalenie tej nowelizacji jest niezbędne do przeprowadzenia tegorocznych aukcji.
Z opublikowanego wczoraj najnowszego projektu nowelizacji ustawy o OZE wykreślono wcześniejszą propozycję Ministerstwa Energii dotyczącą zmiany formuły kalkulacji opłaty zastępczej, której wdrożenie uderzyłoby w producentów energii odnawialnej.
Około 300 przedsiębiorstw z branż energochłonnych będzie uprawnionych do uzyskania rekompensat za koszty uprawnień do emisji CO2 zawarte w cenie energii. Rekompensaty mają być efektem ustawy, której projekt przyjął wczoraj Stały Komitet Rady Ministrów.
Ministerstwo Zdrowia potwierdziło stanowisko Polskiego Alarmu Smogowego i chce znaczącego obniżenia progów alarmowania o zanieczyszczeniu powietrza. W porównaniu z wcześniejszymi zamierzeniami Ministerstwa Środowiska rekomendacje Ministerstwa Zdrowia są trzykrotnie ostrzejsze.
Jutro we Wrocławiu rozpocznie się pierwszy w Polsce przelot seryjnie produkowanego samolotu elektrycznego. Projekt jest realizowany przez Fortum.
Paryski operator transportu publicznego RATP podpisał umowę na testy wodorowego autobusu Solarisa. Wcześniej ten sam przewoźnik zamówił elektryczny autobus polskiego producenta.
Nową strategię zakładającą zwiększenie udziału OZE w miksie wytwórczym Taurona będzie realizować spółka Tauron Ekonenergia, która w państwowym koncernie energetycznym zarządza jego „odnawialnymi” aktywami...
Ostatnio podniesieniem sprawności ogniw fotowoltaicznych pochwalili się chińscy producenci Trina Solar i Canadian Solar. Teraz na te informacje odpowiedział największy na świecie producent ogniw i modułów fotowoltaicznych Jinko Solar.
W raporcie finansowym za pierwszy kwartał br. Energa podała, że jej spółka Energa-Obrót, która jest zobowiązana do realizacji tzw. obowiązku OZE, wybrała tańszy sposób jego wykonania, ale niezgody z opinią Urzędu Regulacji Energetyki...
Wraz ze wzrostem liczby inwestycji w fotowoltaice w Polsce rośnie liczba negatywnych decyzji jeśli chodzi o przyłączenie do sieci. Problem ma dotyczyć głównie elektrowni PV o mocy zbliżonej do 1 MW – takich projektów na krajowym rynku jest najwięcej.
Klienci PGNiG Obrót Detaliczny już wkrótce będą mogli skorzystać z dedykowanej pożyczki w ramach produktu nazwanego „Pełnym oddechem”, otrzymując w BOŚ Banku nawet do 100 tys. zł na cele związane z poprawą jakości powietrza.
MHI Vestas zainstalował pierwszą turbinę na kolejnej wielkiej morskiej farmie wiatrowej, która powstanie u wybrzeży Niemiec. Duńsko-japoński producent ostatnio pokazał, jak szybko jest już w stanie instalować ogromne morskie wiatraki.