"Rynek magazynów energii będzie warty 50 mld $ do 2020 r."

"Rynek magazynów energii będzie warty 50 mld $ do 2020 r."
Idaho National Laboratory, flickr cc

Firma konsultingowa Lux Research ocenia w swoim raporcie, że wartość rynku magazynowania energii wzrośnie do końca obecnej dekady do 50 mld $.

Zdaniem Lux Research, do 2020 r. największy udział w rynku magazynów energii przypadnie na sektor motoryzacyjny. Wartość rynku samochodowych baterii ma wynosić wówczas – według Lux Research – 21 mld $. 

W raporcie „Finding Growth Opportunities in the $50 Billion Energy Storage Market” Lux Resarch szacuje, że rozwój technologii baterii samochodowych sprawi, że rynek ten prześcignie sektor elektroniki pod wzlgędem zapotrzebowania na systemy magazynowania energii.  

REKLAMA
REKLAMA

– Sektor motoryzacyjny jest na drodze do zastąpienia branży elektronicznej pod względem lidera w w wykorzystaniu magazynów energii. To przełoży się na wzrost skali i zapoczątkuje nową rundę redukcji kosztów, co będzie korzystne również dla stacjonarnych magazynów energii – ocenia Cosmin Laslau z Lux Research. 

Z pozostałych branż wykorzystujących magazyny energii największe zapotrzebowanie na tego rodzaju rozwiązania – według Lux Research – ma generować sektor fotowoltaiczny. 

gramwzielone.pl