Krajowy dystrybutor rozwiązań OZE zwiększył sprzedaż

Krajowy dystrybutor rozwiązań OZE zwiększył sprzedaż
Michał Sochacki, prezes zarządu BeeIN

BeeIN, dystrybutor rozwiązań z sektora OZE, uzyskał w ostatnim kwartale rekordowe przychody ze sprzedaży. Spółka notowana na rynku NewConnect zapewnia, że to efekt udanej ekspansji na nowe rynki i szybkiego dostosowywania się do zmiennej sytuacji rynkowej w sektorze odnawialnych źródeł energii. 

W drugim kwartale 2023 r. BeeIN odnotował przychody o szacunkowej wartości ok. 17,2 mln zł. W analogicznym kwartale zeszłego roku spółka miała 4,8 mln zł przychodów i odnotowała zysk netto w wysokości 455 tys. zł (w kolejnym kwartale BeeIN zwiększył zysk do 1,54 mln zł).

W całym 2022 roku BeeIN miał 32,37 mln zł przychodów w stosunku do przychodów na poziomie 17,46 mln zł w roku 2021. W ubiegłym roku spółka miała 2,44 mln zł zysku netto i podwoiła go względem zysku osiągniętego rok wcześniej.

REKLAMA

W pierwszym kwartale 2023 r. spółka miała 10,2 mln zł przychodów, notując w tym czasie 42 tys. zł zysku.

Obecny rok przyniósł nam duże wyzwania, w tym wyraźny spadek cen paneli fotowoltaicznych. Dzięki szybkiemu i elastycznemu reagowaniu na dynamicznie zmieniającą się sytuację w sektorze OZE zamknęliśmy jednak drugi kwartał z bardzo dobrym wynikiem i z optymizmem patrzymy w przyszłość – mówi Michał Sochacki, prezes BeeIN.

Nowe panele fotowoltaiczne w ofercie BeeIN

BeeIN podkreśla, że współpracuje z kilkudziesięcioma dostawcami paneli fotowoltaicznych z grupy Tier-1, do której należy 2 proc. producentów paneli PV najlepiej ocenianych według klasyfikacji opracowanej przez Bloomberg New Energy Finance.

REKLAMA

Spółka zaznacza, że współpraca z dostawcami z grupy Tier-1 umożliwia jej zwiększenie atrakcyjności cenowej swojej oferty produktowej oraz budowanie wizerunku sprawdzonego partnera biznesowego.

Artur Lipiński, wiceprezes spółki, podkreśla, że antidotum BeeIN na zawirowania rynkowe jest dywersyfikacja geograficzna oraz produktowa.

Niedawno wzbogaciliśmy ofertę o panele fotowoltaiczne od nowych dostawców oraz wprowadziliśmy do niej produkty N-Type o zwiększonej wydajności, sprawności i żywotności. Jednocześnie rozszerzamy portfolio klientów realizujących duże projekty PV, którym zapewniamy konkurencyjne ceny paneli na farmy fotowoltaiczne – komentuje Artur Lipiński, wiceprezes BeeIN.

Na razie spółka nie podała jeszcze pozostałych wyników finansowych za drugi kwartał 2023 r. Zostaną one podane w raporcie okresowym.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.