Duży kontrakt na dostawę energii dla Warszawy

Duży kontrakt na dostawę energii dla Warszawy
Fot. PGE

PGE Obrót, spółka zajmująca się w grupie PGE sprzedażą energii do odbiorców końcowych, wygrała dwa przetargi na sprzedaż energii elektrycznej dla Warszawy. Pierwszy przetarg został ogłoszony przez samorząd stolicy, a drugi przez stołeczne MPWiK.

Umowa przewiduje, że w 2018 r. spółka dostarczy dla Warszawy prąd do ponad 4 tys. punktów poboru energii zlokalizowanych na terenie miasta.

Wśród odbiorców są m.in. warszawskie szpitale, biblioteki, muzea, ośrodki sportu i kultury, takie jak np. Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Myśli Jana Pawła II, Teatr Ateneum czy Teatr Syrena – komentuje rzecznik prasowy PGE Obrót Mariusz Majewski.

REKLAMA

Energia od PGE zasili także Tramwaje Warszawskie i Szybką Kolej Miejską.

REKLAMA

Drugi wygrany przez rzeszowską spółkę przetarg był ogłoszony przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie. Umowa obejmie sprzedaż prądu do ponad 300 punktów poboru energii i będzie obowiązywać w latach 2018-2019.

Łączna wartość kontraktów, które zostaną zawarte na podstawie dwóch rozstrzygniętych postępowań przetargowych, wyniesie ponad 160 mln zł brutto, a wolumen sprzedaży przekroczy 600 GWh.

Dla PGE Obrót to kolejny w ostatnim czasie kontrakt na dostawę energii dla dużego miasta. W ubiegłym miesiącu ta spółka wygrała przetarg na dostawę energii dla Krakowa.

red. gramwzielone.pl