Dotacje na OZE w woj. podlaskim dostanie 19 projektów. Głównie fotowoltaika

Dotacje na OZE w woj. podlaskim dostanie 19 projektów. Głównie fotowoltaika
foto: Images of Money, flickr cc-by-2.0

{więcej}Zarząd województwa podlaskiego zdecydował o podziale środków w programie dotacji do inwestycji w odnawialne źródła energii przyznawanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013. 

Wartość wszystkich inwestycji, którym przyznano unijne dofinansowanie, to 65 mln zł, z czego 29,2 mln zł to suma dotacji, które otrzyma 19 wybranych przez zarząd woj. podlaskiego projektów. Siedem zgłoszonych wniosków znalazło się na liście rezerwowej. 

REKLAMA

Jak informuje zarząd woj. podlaskiego, większość projektów, które otrzymają wsparcie, dotyczy budowy farm fotowoltaicznych. Ich wartość wynosi od 400 tys. zł do 8 mln zł. Największą inwstycją, która otrzyma unijną dotację, jest projekt biogazowni rolniczej w gminie Nowe Piekuty. Budowa biogazowni ma kosztować 24 mln zł. 

REKLAMA

W ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2007-2013 w pięciu zrealizowanych do tej pory konkursach dotyczących OZE przyznano dotacje o łącznej wartości 162,4 mln zł. Wartość wszystkich 65 projektów, które zostaną zrealizowane z pomocą funduszy uninjnych z RPO dla Podlasia, to 325,3 mln zł. 
gramwzielone.pl