
Statkraft podpisał dwa nowe kontrakty PPA w Polsce
Norweski koncern energetyczny ostatnio jest aktywny na polskim rynku umów PPA. Teraz poinformował o podpisaniu umów na dostawy energii odnawialnej dla Air Liquide oraz Play.
Norweski koncern energetyczny ostatnio jest aktywny na polskim rynku umów PPA. Teraz poinformował o podpisaniu umów na dostawy energii odnawialnej dla Air Liquide oraz Play.
Romuald Kalyciok, prezes i akcjonariusz firmy Sunex, zaoferował w procesie przyspieszonej budowy księgi popytu (ABB) 2 mln akcji, stanowiących 9,86 proc. kapitału spółki. Pozyskane środki mają być przeznaczone m.in. na akwizycje na rynku niemieckim oraz rozwój infrastruktury produkcyjnej w Raciborzu.
Stojące za projektem morskiej farmy wiatrowej Baltica firmy PGE i Orsted wybrały firmę, która zajmie się transportem i instalacją fundamentów ogromnych elektrowni wiatrowych. Dostarczy ona na miejsce inwestycji aż 111 tzw. monopali.
Niebawem rada UE może zadecydować o zmianie najważniejszego prawa, które reguluje jakość powietrza w Unii Europejskiej, czyli Dyrektywy w sprawie jakości powietrza. O poparcie przez polski rząd i europosłów ambitnych przepisów apeluje Fundacja ClientEarth...
Dyrektywa unijna dotycząca zrównoważonego rozwoju obecnie w naszym kraju obejmuje 150 firm. Wkrótce jednak nowe obowiązki w zakresie raportowania ESG będą obejmować ponad 3,5 tys. polskich firm. Jaki związek ma odejście od węgla z realizacją działań ESG?
e2V/Ekovoltis, renomowana spółka obrotu zieloną energią, z radością ogłasza podpisanie pięcioletniej umowy PPA (Power Purchase Agreement) w formule Pay as Produced z wiodącym producentem energii z OZE, Grupą Sunly...
Jakie zmiany w obszarze wsparcia energetyki odnawialnej i prosumentów może wprowadzić nowy rząd? Opowiada o tym Tobiasz Adamczewski, ekspert ds. OZE w think-tanku Forum Energia.
W największym akumulatorowym magazynie energii na świecie znajdą się komponenty dostarczone przez hiszpańską spółkę Ingeteam. Obiekt ma być w pełni operacyjny za dwa lata.
Rok 2023 przyniósł kilka przełomów w europejskiej energetyce. Z jednej strony zanotowała ona rekordowo niską produkcję energii z paliw kopalnych, z drugiej strony swoją pozycję poprawiły odnawialne źródła energii. Ich udział w całkowitym wolumenie wytworzonej energii elektrycznej po raz pierwszy przekroczył 40 proc.
Umowę sprzedaży energii podpisały firmy EWG Taczalin i Respect Energy. Zakontraktowany wolumen sprawia, że jest to jeden z największych kontraktów tego typu w Polsce.
Stołeczny operator systemu dystrybucyjnego wesprze ukraińskich operatorów sieci elektroenergetycznych specjalistycznym sprzętem do odbudowy sieci. Ma on pomóc w odbudowie ukraińskiej infrastruktury energetycznej, która ucierpiała w wyniku rosyjskich ataków.
Amerykańska firma planuje gigantyczną inwestycję, która ma wesprzeć krajową branżę offshore. Czeka na ostatnie pozwolenia i zamierza ruszyć z budową zakładu produkcyjnego.
W styczniu 2024 r. średnia cena energii na rynku spot wzrosła w Polsce o ponad 18 proc., ale nie była najwyższa w Europie. Na rynku terminowym pobiliśmy jednak rekord wśród wszystkich krajów UE objętych analizą Energy Solution.
Rada nadzorcza Taurona odwołała pięciu z sześciu członków zarządu spółki. Pełniącą obowiązki prezesa zarządu spółki Tauron Polska Energia została Karolina Mucha-Kuś.
GoldenPeaks Capital specjalizujący się w budowie i eksploatacji elektrowni fotowoltaicznych przejmie 100 proc. udziałów w spółkach dysponujących portfelem farm fotowoltaicznych.