REKLAMA
 
REKLAMA

Dodatkowe miliony na dopłaty do leasingu w programie Mój Elektryk

Dodatkowe miliony na dopłaty do leasingu w programie Mój Elektryk
fot. Ernest Ojeh/Unsplash

Bank Ochrony Środowiska (BOŚ) realizujący ścieżkę leasingową Mojego Elektryka zwrócił się do NFOŚiGW o zwiększenie puli środków na dopłaty. Fundusz wniosek zaakceptował, co oznacza, że całkowita suma do wykorzystania w tej części programu zwiększy się o 60 proc.

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) przeznaczy dodatkowe 150 mln zł na dopłaty do leasingu w programie Mój Elektryk. W ten sposób całkowita kwota do wykorzystania w tzw. ścieżce leasingowej wzrośnie do 400 mln zł.

– Decyzja zarządu Narodowego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej o zwiększeniu o 150 mln zł całkowitej puli środków do wykorzystania w ścieżce leasingowej to dobra wiadomość dla klientów – głównie przedsiębiorców – którzy myślą o leasingu samochodu elektrycznego, a jeszcze nie złożyli odpowiedniego wniosku. A jest to bardzo proste, gdyż program Mój Elektryk działa na zasadzie „jednego okienka” – wszelkie formalności związane z leasingiem i dopłatą klient załatwia  w wybranej firmie leasingowej współpracującej z BOŚ – powiedział Emil Ślązak, p.o. prezesa Banku Ochrony Środowiska.

REKLAMA

Ponad 7 tys. aut z dopłatą

Dotychczas NFOŚiGW zaakceptował dopłaty do ponad 7 tys. pojazdów.

– Od początku uruchomienia programu Mój Elektryk obserwujemy stale rosnące zainteresowanie programem, który wpisuje się w zapotrzebowanie rozwoju elektromobilności, przyczyniającej się do poprawy jakości powietrza poprzez dofinansowanie przedsięwzięć polegających na obniżeniu zużycia paliw emisyjnych w transporcie. Z perspektywy czasu możemy potwierdzić, że program cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób fizycznych, jak i pozostałych jego beneficjentów – skomentował Paweł Mirowski, wiceprezes NFOŚiGW.

Jak podał prezes Funduszu, tylko od początku tego roku do BOŚ trafiło 1130 wniosków o dopłaty na łączną kwotę 36,5 mln zł, a Fundusz zatwierdził dofinansowanie dla 1105 wniosków – na sumę prawie 35 mln zł.

REKLAMA

20-krotny wzrost środków

Mój Elektryk zakłada dwie ścieżki – dofinansowanie zakupu lub leasingu pojazdów zeroemisyjnych. Dotacje dla osób fizycznych obsługuje NFOŚiGW, natomiast ścieżka leasingowa jest prowadzona od listopada 2021 roku przez BOŚ.

Przy uruchamianiu ścieżki leasingowej programu BOŚ początkowo miał do dyspozycji 20 mln zł. W marcu 2022 roku NFOŚiGW zwiększył tę pulę do 100 mln zł, w sierpniu 2022 roku – do 200 mln zł i w styczniu br. – do 250 mln zł w styczniu br. Po ostatniej decyzji Funduszu łączna suma środków przeznaczonych na dopłaty wynosi 400 mln zł.

Od początku realizacji programu do BOŚ wpłynęło 7,9 tys. wniosków o dotacje o łącznej wartości ponad 262 mln zł. NFOŚiGW zaakceptował dotychczas ponad 7,3 tys. wniosków na sumaryczną kwotę ponad 244 mln zł. W tym ponad 5,5 tys. aplikacji (146 mln zł) dotyczyło samochodów osobowych, a około 1,7 tys. (98 mln zł) – pojazdów dostawczych.

W ramach realizacji programu BOŚ współpracuje z 28 firmami leasingowymi. Ich pełna lista znajduje się na stronie internetowej banku.

redakcja@gramwzielone.pl

© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Brak komentarzy
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA