REKLAMA
 
REKLAMA

PGE sprzedaje stacje ładowania

PGE sprzedaje stacje ładowania
fot. Greenway Polska

Mieszkańcy kilku miast Polski skorzystają ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych pod nową marką. Spółka GreenWay Polska przejęła je od PGE Nowej Energii.

Publiczna sieć ładowania GreenWay Polska powiększy się o 10 ładowarek. Firma latem tego roku kupiła gotowe stacje wraz z infrastrukturą przyłączeniową od spółki PGE Nowa Energia. Ładowarki wyposażone są w punkty DC o mocy 50 kW (złącza CCS/CHAdeMO) oraz AC o mocy 22 kW.

Przejęte stacje znajdują się w kilku miastach Polski: trzy w Bełchatowie, po dwie w Warszawie, Łodzi i Turowie oraz jedna w Zgorzelcu. GreenWay stopniowo udostępnia jest dla swoich klientów, wprowadzając własne rozwiązania roamingowe i serwis techniczny oraz dostosowując stawki za korzystanie z ładowarek do swojego cennika. Wszystkie kupione obiekty mają być dostępne w październiku br.

REKLAMA

W planach zwiększenie mocy

GreenWay planuje w przyszłości wyposażyć stacje w ładowarki o większej mocy. W pierwszej kolejności będą to obiekty w Warszawie, Łodzi i Bełchatowie. Wszystkie przejęte stacje mają być zasilanie zieloną energią.

– Nasi klienci otrzymają dostęp do kolejnych stacji ładowania w atrakcyjnych lokalizacjach, a kierowcy już wcześniej korzystający z tych stacji – stawki za ładowanie z naszego cennika, naszą obsługę klienta oraz najwyższą w branży dostępność usług ładowania. W nieco dłuższej perspektywie natomiast wszyscy kierowcy mogą się spodziewać w tych miejscach ładowarek o wyższych mocach, w 100 proc. zasilanych zieloną energią – zapewnia Rafał Czyżewski, prezes GreenWay Polska.

REKLAMA

GreenWay Polska należy do międzynarodowej grupy GreenWay, która rozwija się sieć ładowania samochodów elektrycznych w Europie Środkowej. Obecnie obejmuje ona ponad 750 stacji ładowania, z czego ponad 350 znajduje się w Polsce. Ponadto spółka oferuje usługi budowy infrastruktury ładowania i zarządzania nią na zlecenie innych podmiotów.

Półtora tysiąca punktów ładowania za trzy lata

W zeszłym roku firma pozyskała 85 mln euro na rozwój od międzynarodowych funduszy inwestycyjnych. Była to największa inwestycja w sektorze elektromobilności w Europie Środkowej. Nowymi akcjonariuszami GreenWay zostały fundusze Helios Energy Investment oraz Generation Capital.

Także w ubiegłym roku GreenWay Polska zapowiedziała inwestycje w wysokości 330 mln zł w rozwój sieci ładowania do 2026 r. Ma się to przełożyć na 1,5 tys. nowych punktów zasilania.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.

REKLAMA
Komentarze

Ceny bardzo wysokie jak nie wykupisz abonamentu, a niby zasilane „zieloną energią”.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA