Nissan obniżył cenę Leafa. O akcyzę

Nissan obniżył cenę Leafa. O akcyzę
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Nissan już obniżył cenę modelu Leaf o wartość akcyzy. Obniżenie ceny samochodów elektrycznych o akcyzę umożliwi przyjęta w tym miesiacu przez parlament ustawa o elektromobilności, która nie weszła jednak jeszcze w życie, a obecnie czeka na podpis prezydenta.

Polski oddział japońskiego producenta aut informuje, że w wyniku wprowadzonych zmian nowy elektryczny Nissan Leaf stał się tańszy o 3,1 proc.

Ponadto, przy zamówieniach złożonych do 31 marca br. każdy klient indywidualny oraz osoby prowadzące działalność gospodarczą mają otrzymać kartę RFID do sieci ładowarek Greenway, a na niej 3,1 tys. złotych brutto.

REKLAMA

Nissan zakłada, że ta kwota wystarczy nawet na 2,5 roku darmowego ładowania w należących do sieci punktach, których liczba do 2020 roku ma wzrosnąć z aktualnych 32 do blisko 200.

Elementem specjalnej oferty na nowego Nissana Leaf są również produkty finansowe z oferty Nissan Finance dostępne także od zerowego wkładu własnego.

W 2017 roku Nissan był nie tylko światowym, ale również polskim liderem w sprzedaży samochodów elektrycznych. W wyniku ponad 6-krotnego wzrostu rejestracji marka posiada ponad 50 proc. udział w tym segmencie rynku.

REKLAMA

Na ten wynik złożyła się sprzedaż 239 egzemplarzy modelu Leaf oraz 31 dostawczego e-NV200. W perspektywie rocznej – wobec roku 2016 – odpowiada to wzrostom odpowiednio o 856 proc. i 139 proc.

Nissan zapowiada, że na wiosnę na polskie ulice wyjadą pierwsze egzemplarze nowego Nissana Leaf, którego od momentu rozpoczęcia sprzedaży w październiku 2017 roku w całej Europie zamówiło już 12 tys. klientów. 

W nowej wersji Leafa Nissan oferuje zasięg wydłużony do 378 km na jednym ładowaniu według standardu NEDC. Ma to umożliwić zastosowanie baterii litowo-jonowej o większej pojemności sięgającej 40 kWh. 

Co więcej w ruchu miejskim, dzięki systemowi odzyskiwania energii z hamowania, zasięg auta może wzrosnąć do nawet 415 kilometrów – tak przynajmniej zapewnia Nissan.

W Polsce cena starszej wersji Leafa z baterią o pojemności 24 kWh zaczynała się dotychczas od 128 tys. zł, a wersji z większą baterią 30 kWh od 133 tys. zł. Ceny nowej wersji miały się zaczynać od 148 tys. zł. 

red. gramwzielone.pl