
C. Erkhardt, BMW: Wyzwaniem nie jest technologia, ale polityka
Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym...
Emisja spalin, niedostatek miejsc parkingowych i uciążliwe korki to największe wyzwania miast związane z ruchem drogowym...
Spółka Greenway Infrastructure Poland otrzymała kolejne unijne dofinansowanie na rozwój sieci ładowania samochodów elektrycznych w Polsce. Łącznie wzdłuż głównych polskich dróg powstanie sieć licząca blisko 200 punktów ładowania. GWP zbuduje m.in...
Wdrażanie rozwiązań służących rozwojowi pojazdów elektrycznych oraz infrastruktury do ich ładowania w województwie małopolskim zakłada podpisany wczoraj w Krakowie list intencyjny pomiędzy Tauronem a wojewodą małopolskim...
Wywodzący się z Finlandii koncern energetyczny podpisał umowę z działającą w Poznaniu firmą EV Plus na dostarczenie opartego na chmurze systemu obsługi stacji ładowania samochodów elektrycznych o nazwie Charge&Drive...
Aż 9 na 10 polskich kierowców interesuje się samochodami elektrycznymi, ale tylko 1 na 10 rozważał jego zakup w najbliższym czasie. Barierą jest zbyt wysoka cena i brak infrastruktury. Tak wynika z badania opinii przeprowadzonego na zlecenie Obserwatorium Rynku Paliw Alternatywnych.
W tym artykule przedstawiamy podsumowanie i wnioski z użytkowania samochodu elektrycznego. Przejechałem 100 tys...
Jak pokazują dane brytyjskiego rządu, w Wielkiej Brytanii znacząco wzrosła sprzedaż samochodów na energię elektryczną. Więcej elektryków w Europie kupują jednak ostatnio Norwegowie, Francuzi i Niemcy.
Powołana przez państwowe koncerny energetyczne spółka ElectroMobility Poland zaprezentowała projekty zgłoszone do konkursu na karoserię samochodu elektrycznego, którego rozwój i produkcję ma wspierać.
Politechnika Warszawska podpisała umowę z konsorcjum Polski E-Bus, reprezentowanym przez Ursusu Bus S.A., na opracowanie projektu bezemisyjnego, elektrycznego autobusu. Pod kątem parametrów technicznych i finansowych pojazd ma być konkurencyjny i innowacyjny na rynku polskim i światowym.
Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Sosnowcu oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały umowę na dostawę trzech autobusów bateryjnych.
Taką informację znajdziemy w nowej edycji raportu „Global EV Outlook” opracowanego przez Międzynarodową Agencję Energetyczną. Na koniec 2016 r. liczba samochodów z napędem elektrycznym na całym świecie przekroczyła 2 miliony. Podobna była liczba ładowarek, ale głównie prywatnych.
Powstało konsorcjum firm o nazwie Polski E-Bus, którego celem jest stworzenie projektu polskiego autobusu elektrycznego. W skład konsorcjum wchodzi m.in. polski producent modułów fotowoltaicznych XDISC SA oraz producent baterii BMZ Poland.
Rządowy program wsparcia rozwoju elektrycznej motoryzacji nie będzie uwzględniał dopłat do zakupu samochodów elektrycznych, czyli instrumentu stosowanego w wielu europejskich krajach. W zamian rząd chce zaoferować inne zachęty, w tym ulgi podatkowe, a także wspierać finansowo rozwój infrastruktury ładowania elektryków.
ABB dostarczyła w tym roku trzy stacje do szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych w technologii prądu stałego (DC) dla Lidl Polska. Sieć sklepów zamówiła także autorską aplikację ABB, wykorzystującą możliwości nowej, cyfrowej platformy ABB Ability...
Budowa stacji ładowania przy trasach szybkiego ruchu może napotkać na bariery. „Rzeczpospolita” zwraca uwagę, że firmy, które chcą je stawiać, uzależnione są od firm paliwowych, którym GDDiKA dzierżawi teren pod stacje benzynowe i które mogą mieć w tym zakresie własne plany.