
Dr Rafał Rajczyk: zbliża się deficyt biomasy stałej
– Biorąc pod uwagę kończone obecnie inwestycje i związany z nimi wzrost zapotrzebowania na biomasę o ok. 3 mln ton uważam, że nastąpi nasycenie sektora dużymi kotłami...
– Biorąc pod uwagę kończone obecnie inwestycje i związany z nimi wzrost zapotrzebowania na biomasę o ok. 3 mln ton uważam, że nastąpi nasycenie sektora dużymi kotłami...
– Nie będzie to giełda towarowa w pełnym wymiarze, ale rzetelność obrotu będzie przez nas gwarantowana – zapewnia {więcej}prezes TGE Grzegorz Onichimowski. Spółka coraz poważniej rozważa również rozpoczęcie na giełdzie handlu węglem.
{więcej}Podbeskidzie ma szansę na pozysyskanie funduszy z programu SEBE – zrównoważony i innowacyjny europejski sektor biogazu.
http://www.presseurop.eu/pl/content/article/2071551-polityka-brukseli-pod-znakiem-zapytania
W porównaniu do pierwszej wersji przyszłego systemu wsparcia dla OZE {więcej}w jego nowej wersji resort gospodarki chce wprowadzić rozróżnienie wsparcia dla biogazowni czerpiących substrat ze składowisk odpadów i oczyszczalni ścieków.
Nie potwiedziły się ostatnie informacje o {więcej}utrzymaniu wsparcia w postaci zielonych certyfikatów dla technologii współspalania. Ministerstwo Gospodarki postanowiło znacząco obniżyć współczynnik kształtujący wielkość wsparcia dla współspalania w nowej ustawie o OZE.
PowerMeetings.pl oraz Gospodarz Honorowy PGE GiEK SA Oddział Zespół Elektrowni Dolna Odra {więcej}zapraszają na konferencję: „ZIELONE BLOKI – duże i małe inwestycje biomasowe”.
http://wyborcza.pl/1,91446,11790230,Naukowcy_opracowali_innowacyjna_technologie_oczyszczania.html
W rejestrze biogazowni rolniczych w Polsce prowadzonym przez Prezesa Agencji Rynku Rolnego wpisano obiekt, który powstał w {więcej}woj. lubuskim.
Jedna z najaktywniejszych firm na polskim rynku biomasy posiada już dwa {więcej}zakłady produkujące pellety.
W Bałdach pod Olsztynem powstaje doświadczalna biogazownia, którą buduje {więcej}Uniwersytet Warmińsko-Mazurski.
Dzięki unijnemu dofinansowaniu ruszy produkcja {więcej}brykietów i pelletów z biomasy pozyskiwanej z Biebrzańskiego Parku Narodowego.
Jedna z aktywniejszych spółek na polskim rynku biomasy i biogazowni poszukuje {więcej}partnerów do realizacji wspólnych przedsięwzięć.
Budowa biogazowni o mocy 1 MW w Boleszynie (gm. Grodziczno) kosztowała {więcej}20 mln zł, z czego 11 mln zł inwestor pozyskał z unijnej dotacji.
Pierwsza na świecie instalacja do produkcji oleju napędowego ze słomy powstaje w Leśmierzu pod {więcej}Ozorkowem.