BOŚ wprowadza kredyt hipoteczny na dom energooszczędny wyposażony w OZE

BOŚ wprowadza kredyt hipoteczny na dom energooszczędny wyposażony w OZE
Fot. Gramwzielone.pl (C)

Bank Ochrony Środowiska wprowadza nowy kredyt hipoteczny, z którego będą mogły skorzystać osoby budujące domy energooszczędne. Warunkiem jest zastosowanie co najmniej dwóch instalacji wykorzystujących odnawialne źródła energii pompy ciepła i instalacji fotowoltaicznej.

Wczoraj podczas konferencji poświęconej prezentacji raportu „Dom bez rachunków”, będącego inicjatywą Porozumienia Branżowego na Rzecz Efektywności Energetycznej .założenia nowego kredytu hipotecznego na budowę domów charakteryzujących się wysoką efektywnością energetyczną przedstawił wiceprezes Banku Ochrony Środowiska Konrad Raczkowski.

Dbając o stabilne i niskie rachunki, warto zainwestować w rozwiązania energooszczędne na początku budowy domu, żeby późniejsze koszty jego utrzymania były niskie. Pamiętajmy też, że o ile w okresie produkcyjnym osiągamy większe dochody, to przechodząc na emeryturę, musimy z reguły liczyć się z mniejszym budżetem rozporządzalnym w rodzinie – mówił wiceprezes BOŚ Banku.

REKLAMA

Uruchomiony wczoraj przez BOŚ Bank kredyt hipoteczny Eko Dom+ ma wyróżniać długi okres kredytowania sięgający 35 lat, a także niska marża zaczynająca się od 1,39 proc. i prowizja 0,5 proc. BOŚ Bank ma finansować do 80 proc. wartości nieruchomości, a w niektórych sytuacjach będzie mógł jeszcze zwiększyć kwotę kredytu.

Budynek, który zostanie sfinansowany z kredytu Eko Dom+, musi zostać zrealizowany z udziałem technologii pozwalających na spełnienie norm WT 2021, zakładających maksymalną wartość wskaźnika EP na potrzeby ogrzewania, wentylacji i przygotowania ciepłej wody użytkowej na poziomie 70 kWh/m2/rok.

REKLAMA

Ma temu służyć obowiązkowe w przypadku oferty Eko Dom+ wykorzystanie pompy ciepła oraz instalacji fotowoltaicznej o mocy niezbędnej do pokrycia całości zapotrzebowania na energię zużywaną przez pompę ciepła.

Ostatnio Bank Ochrony Środowiska znacząco uatrakcyjnił ponadto swoją ofertę w zakresie finansowania instalacji fotowoltaicznych.

Wcześniej RRSO w ofercie kredytu na fotowoltaikę w Banku Ochrony Środowiska wynosiło 9,27 proc., natomiast na początku maja BOŚ zdecydował się na obniżenie kosztu swojego kredytu na fotowoltaikę, schodząc z RRSO do 4,92 proc.

Więcej na ten temat w artykule: BOŚ wyraźnie obniża koszt kredytu na fotowoltaikę.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.