Wsparcie efektywności energetycznej polskich firm. Gdzie po dotacje?
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEDSIĘBIORSTW
EFEKTYWNOŚĆ ENERGETYCZNA PRZEDSIĘBIORSTW
Jak podaje „Dziennik Polski”, Najwyższa Izba Kontroli zajmie się zbadaniem krakowskiego smogu. Kraków to miasto posiadające najgorszą jakość powietrza w Polsce i pod tym względem znajdujące się także w czołówce europejskich miast.
Obecnie w tzw. rozporządzeniu taryfowym, które jest podstawą do wyznaczania cen energii, znajduje się zapis ustalający stałe taryfy. Chce to zmienić Urząd Regulacji Energetyki (URE). Na zmianę zasad ustalania taryfy za energię musi się jednak zgodzić najpierw Ministerstwo Gospodarki.
W piątek, 22 sierpnia 2014 roku, Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie stwierdził, że uchwała zakazująca wykorzystywania paliw stałych do ogrzewania domów na terenie Krakowa, jest niezgodna z prawem.
Nowe Warunki Techniczne, jakie weszły w życie w styczniu tego roku, to nie koniec zmian regulacji dotyczących budynków. W promocji poprawy efektywności energetycznej polskich budynków pomóc ma nowelizacja rozporządzenia dot. sposobu obliczania i formy świadectwa...
Zwiększenie efektywności energetycznej, udziału odnawialnych źródeł energii i zmniejszenie emisji dwutlenku węgla to priorytety europejskiej polityki klimatyczno-energetycznej. Dla polskiego sektora budowlanego prawdopodobnie największe znaczenie będzie miało ograniczenie zużycia energii...
Władze Krakowa, miasta znajdującego się w czołówce najbardziej zanieczyszczonych metropolii w Europie, przeprowadziły pierwszy nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu Kawka mającego na celu finansowanie wymiany domowych pieców węglowych na źródła mniej emisyjne.
Kilkanaście dni temu prezes Dalkii Warszawa, Jacky Lacombe, w wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” skrytykował strategię swego biznesowego partnera – PGNiG Termika.
Zazwyczaj, gdy dostajemy rachunek za prąd, od razu szukamy pogrubionej liczby oznaczającej kwotę, numeru faktury i numeru konta. Jeśli zagłębiamy się w niego bardziej, możemy zacząć się zastanawiać, jaka właściwie jest należna kwota. Na wydruku możemy znaleźć bowiem około 6 albo 7 różnych składników...
W austriackim Grazu powstaje jedna z największych w Europie przemysłowych instalacji kolektorów słonecznych. To efekt programu wsparcia, który w celu rozwoju tego typu systemów solarnych przygotował rząd w Wiedniu.
Liczba zdalnych odczytów z liczników inteligentnych przekazanych do sprzedawców energii na potrzeby rozliczeń przekroczyła milion (1,16 mln). Klienci, u których odczyt odbywa się w sposób zdalny, mają obniżoną opłatę abonamentową na rachunku za energię elektryczną – informuje Energa.
G11 czy G12 – co wybrać?
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej poinformował, że w ramach programu „Poprawa efektywności energetycznej Część 4) Inwestycje energooszczędne w małych i średnich przedsiębiorstwach” będzie dopłacać do kredytów zaciągniętych przez firmy z sektora MŚP w celu inwestycji w ograniczanie...
Urząd Regulacji Energetyki zatwierdził podwyżkę cen ciepła. To efekt wniosku skierowanego do URE przez spółki ciepłownicze z całej Polski.
W Krakowie powstaje jedno z pierwszych w Polsce certyfikowanych przez NFOŚiGW energooszczędnych osiedli. Na jakie warunki cenowe mogą liczyć nabywcy mieszkań energooszczędnych w inwestycji firmy Wawel Service o nazwie „Borkowska B1 i B2”?