EDP przejmuje firmę z polskiego rynku fotowoltaicznego

EDP przejmuje firmę z polskiego rynku fotowoltaicznego
EDP Energia Polska

Należąca do portugalskiej grupy energetycznej EDP spółka EDP Energia Polska sfinalizowała przejęcie firmy Zielona-Energia.com. Portugalczycy chcą działać na naszym rynku fotowoltaicznym, oferując instalacje w modelu PV-as-a-service.

EDP Energia Polska działa na polskim rynku energetycznym od 2020 roku i jest członkiem grupy EDP. Firma dostarcza klientom biznesowym rozwiązania energetyczne i fotowoltaiczne. EDP Energia Polska oferuje instalacje fotowoltaiczne w modelu PV-as-a-service, który pozwala firmom na generowanie oszczędności na rachunkach za energię elektryczną bez żadnych początkowych kosztów inwestycji w fotowoltaikę.

W 2021 roku EDP Energia Polska podpisała kontrakty na wykonanie instalacji o łącznej mocy ponad 20 MWp, czyli ponad dwukrotnie więcej niż w latach ubiegłych, a w pierwszym półroczu tego roku zainstalowała już prawie 10 MWp.

REKLAMA

Teraz Portugalczycy zwiększą aktywność na polskim rynku fotowoltaicznym, przejmując firmę Zielona-Energia.com. Proces przejęcia został formalnie zakończony wczoraj (3.10) podpisaniem umowy.

 

REKLAMA

Zielona-Energia.com działa w branży rozproszonej energetyki słonecznej od 2013 roku, w tym czasie firma zrealizowała instalacje PV o mocy przekraczającej 58 MWp.

EDP Energia Polska podkreśla, że dzięki przejęciu pozyskała, obok dodatkowego udziału w rynku, doświadczoną kadrę menedżerską, efektywny zespół sprzedawców i instalatorów oraz dostęp do bazy klientów indywidualnych i biznesowych.

– Dzięki zakupowi Zielona-Energia.com, której rentowna działalność i bogate doświadczenie w sprzedaży wysokiej jakości instalacji PV dla klientów biznesowych pasują do naszej długoterminowej strategii rozwoju, umacniamy swoją pozycję na polskim rynku. Trwająca od miesięcy integracja obu spółek pozwoliła na wymianę doświadczeń między dużym międzynarodowym liderem branży a dynamicznie rosnącą firmą zdobywającą rynek. W dalszej perspektywie umożliwi to jeszcze bardziej skuteczne wsparcie naszych klientów w procesie transformacji energetycznej – komentuje Ireneusz Kulka, Country Manager EDP Energia Polska.

Grupa EDP jest międzynarodową, pionowo zintegrowaną firmą energetyczną. W ciągu czterech dekad swojej działalności zbudowała znaczącą pozycję na globalnym rynku energetycznym  jest obecna na 29 rynkach i na trzech kontynentach.

Zatrudniająca ponad 12 tys. pracowników EDP jest czwartą co do wielkości firmą produkującą energię wiatrową na świecie (poprzez firmę EDP Renewables, EDPR), a 75 proc. wytwarzanej przez nią energii pochodzi ze źródeł odnawialnych. EDP dostarcza energię elektryczną i gaz do ponad 9 mln klientów.

Przedsiębiorstwo działa na polskim rynku już od 2007 roku poprzez EDP Renewables Polska, rozwijając duże projekty farm wiatrowych i fotowoltaicznych.

redakcja@gramwzielone.pl


© Materiał chroniony prawem autorskim. Wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy Gramwzielone.pl Sp. z o.o.